• Dolar Alış 7.7763TL
  • Dolar Satış 7.7453TL
  • Euro Alış 9.0566TL
  • Euro Satış 9.0205TL
Reklam
Reklam

İŞSİZLİK DE ÇOK ÖNEMLİ!

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin en önemli sorunu terördür ve bu insanlık dışı vahşetin gündem dışı kalması için başlatılan kararlı mücadele, aralıksız şekilde sürdürülüyor. Bir taraftan PKK, diğer taraftan Fethullahçı terör örgütünün bitirilmesine çalışılırken, son zamanlarda ülkemiz için tehdit olasılığı bulunan Irak ile Suriye’deki oluşumlar da aynı önemde olan bir başka sorunumuzu teşkil ediyor ve bu sorunlarla boğuşma mecburiyeti, milyonlarca insanımızın en önemli beklentisini geri plana itmiş bulunmaktadır.

Açıklanmakta olan işsizlik rakamları, iş talepleri için yapılan duyurulara yönelik istatistiğe göre tespit edildiğinden, gerçek sayıyı yansıtmıyor ve alındığı belirtilen önlemlere rağmen işsizlik daha da tırmanmaktadır. Bir ülkede milyonlarca işsizin ne yaptıkları, nasıl geçindikleri hususunun çok büyük önem taşıdığı tartışılmazdır ve bu nedenle ülkemizin terör sorunu ile tehdit oluşturma olasılığı olan durumların dışında en önemli sorunu, işsizliktir.

Teröre karşı kararlı bir mücadele sürdürülüp tehdit olasılığı bulunan durumlar için duyarlılık gösterilirken, işsizlik konusunda alındığı belirtilen önlemlerin arzulanan sonucu vermediği gerçeği, kanımca da yeterince önemsenmiyor. Son zamanlarda istihdamı arttırmaya yönelik alındığı belirtilen önlemler arzulanan sonucu vermediğine göre, önemli konunun masaya yatırılıp gözden geçirilmesi ve sonuç verecek önlemler için kafa yormak gerekir.

İşsiz yurttaşlarımızın kötü yollara sapmalarını önlemek için ne yapılması gerektiğinin sağlıklı şekilde saptanarak sonuç verecek önlemlerin devreye sokulması şarttır. Koyu işsizliği asgari düzeye indirgemedikçe, sağlıklı bir kalkınma sağlamak da imkansızdır. Milyonlarca insan gücümüzün atıl durumda kalmasının neden olabileceği sayısız olumsuzluklar yanı sıra, ülkemiz ekonomisinin de bu konudaki kaybı, tahminlerin üstünde gerçekleşmeye devam edecektir. Bu bakımdan, koyu işsizliği aşağılara çekme beklentisini geri planda tutmamak gerekir diyerek ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN