• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İSTANBUL’A ACİLEN BYPASS LAZIM!!!

Reklam
, 0 Yorum

Elazığ ve Malatya’da yaşanan 6.8 şiddetindeki depremden sonra (ALLAH KORUSUN) İstanbul’da yaşanması muhtemel bir deprem tartışılmağa başlandı.

Nitekim, bu satırların yazıldığında İSTANBUL’da şiddeti 3.1 olarak ölçülen bir deprem olduğu açıklandı. Kandilli Rasathanesi son depremler kaydına göre depremin merkez üssü Şile Sofular köyü.

Yani, bir bakıma, ucuz atlatılan bir deprem yaşandı. Ancak deprem konusunda uzman bilim adamlarının ifadelerine göre, İstanbul’da her an için 7,5 şiddetinde bir depremin yaşanabileceği endişesi var. Çok acil tedbirler alınmazsa, böylesine bir depremde (ALLAH KORUSUN) binlerce vatandaşımızın hayatlarını kaybedebileceklerinden endişe edilmektedir. Tabii, bunun yanında meydana gelecek ekonomik yıkımların boyutları da devasa olacaktır.

İstanbul, Türkiye’nin kalbi hükmündedir. Kalbimiz teklerse vay ülkemizin haline! ASLINDA, İSTANBUL’A ACİL BİR BYPASS  GEREKMEKTEDİR. Her geçen gün aleyhimize işlemekte ve sorunlar daha da yoğunlaşmaktadır. Özetle, kaçışı olmayan bir sona, rayları bozuk hızlı trene binmiş gibi yol almaktayız!!!

Öncelikle, büyük bir depremi tetikleyebileceği bilim adamları tarafından ifade edilen (KANAL İSTANBUL) sevdasından vazgeçilmelidir. Kanal için harcanacağı belirtilen asgari 75 milyar liranın, İstanbul’daki çürük yapıların tespitlerine ve içinde yaşayanların başlarına yıkılmadan, yıktırılarak, depreme dayanıklı hale dönüştürülmelerine harcanmalıdır!

Bu arada, felaketlerin meydana geldiği zaman dilimlerinde açılan yardım kampanyalarında toplanan paraların nasıl harcandığına da dikkat etmek gerekir. Toplanan paralar, gerçekten amaçlarına uygun kullanılıyor mu, ulaşmaları gereken afetzedelere ulaşıyor mu, yoksa birileri    toplanan yardımları iç ediyorlar mı!

Evet, Elazığ’da yaşanan depremden gerekli ders çıkarılmalı, Türkiye genelinde bütün Valilikler, Belediyeler kendi yetki alanlarında olan yapılaşmalarla ilgili süratli bir değerlendirme yaptırarak, yıkılması gereken binaların muhtemel deprem durumunda vatandaşların başlarına yıkılmadan yıktırılarak, depreme dayanıklı yapılar haline dönüştürülmelerine süratle başlanmalıdır. Tabii, bu konuda en büyük sorumluluk ilgili Bakanlıklarla, İstanbul Valiliğine, Belediyelerine, kurum ve kuruluşlarına düşmektedir.

Son söz olarak diyoruz ki, Türkiye’nin kalbi  (İstanbul) tekliyor. Acilen BYPASSA’A İHTİYACI VAR. Duyduk, duymadık demeyin!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN