• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

İSTANBUL’DA 2 GÜN ARAYLA YAŞANAN  DEPREMLERİN BİLANÇOSU AÇIKLANDI: 34 YARALI, 473 HASARLI EV!

Reklam
, 0 Yorum

İstanbul’da 24 Eylül ve 26 Eylül 2019 günlerinde iki gün arayla yaşanan depremlerin bilançosu tespit edildi. Depremler sonucunda 34 vatandaşın hafif şekilde yaralandıkları belirtilirken, 473 evin de hasar gördükleri açıklandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İstanbul’da meydana gelen depremlerin ardından yaptığı açıklamada ”AFAD hattına gelen hasarlı bina sayısı 473. Bu hasarlı binaların tamamı incelemeye alındı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Okyay, Hasdal’daki Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Toplantısı’na katıldı. Basına kapalı yapılan toplantı öncesinde konuşan Fuat Oktay, deprem sonrası başlatılan hasar tespit çalışmalarına ilişkin bilgi verdi.

”HASARLI BİNA SAYISI 473”

Oktay, tüm ihbarların incelendiğini ve gerekli tedbirlerin alındığını söyledi ve şunları kaydetti:

“AFAD ihbar hattına gelen hasarlı bina sayısı 473. Bunların çoğu basit ölçekli, duvarında çatlaklar oluşan binalardan oluşmakta. Bu hasarlı binaların tamamı incelemeye alındı. Sonuç konut sahiplerine iletilmektedir. Hasar ihbarı yapılan 55 okul var. Tamamı kontrol edildi. 14 okul detaylı incelenecek. Bugün için tatil ilan edildi.

34 VATANDAŞ YARALI

Boşaltılan binalarda yaşayan vatandaşlarımız misafir edilmektedir. Depremin ardından yaralanan 34 vatandaşımızın 10’unun tedavisine devam edilmekte. 24 vatandaşımız taburcu edildi. En büyüğü 4,1 olan 188 artçı yaşandı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN