• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İSTEKLERDE OBJEKTİFLİK VE PERVARİ YOLU

Reklam
, 0 Yorum

İnsanoğlu, yaradılışı gereği hep daha iyisini arar ve bunun sonucu olarak ise sürekli bir arayış içerisinde birçok isteğinin yerine getirilmesini bekler. Bu nedenle bu isteklerde bazen objektiflikten uzaklaşıp subjektifliğe de kayabiliyor. Ancak dillendirdiğiniz ve isteğiniz konu ile ilgisi olmayanlar tarafından da dillendirilmeye başlandığında tabiri caizse akan sular durur ve bu durum, o isteğinizde ne kadar haklı olduğunuzun tescili anlamına gelir.

İşte, Pervari yolu başta olmak üzere ulaşım konusundaki isteklerimizin durumu da bunu yansıtıyor. Yıllardan beri ulaşım konusunda il olarak mağduruz diye feryat ediyoruz. Pervarili hemşerilerimiz ve bu güzel ilçemizin yetkilileri de aynı şekilde, 90 kilometrelik yolu ancak iki saatte gidiyor olabilmelerinin mağduriyetini anlatıyorlardı.

Bu açıklamalar ve feryatlar çoğu zaman ya karşılık bulmuyordu ya da oyalayıcı cevaplarla karşılaşılıyordu. Fakat bu kez Siirt Uluslararası İkinci Film Festivali nedeniyle ilimize gelen sanatçı grubunun Pervari ilçemizi ziyaretlerinde dile getirildi. Hem de Pervari halkı veya yetkililer tarafından değil, bizzat sanatçılar tarafından dillendirildi.

İlçeyi ziyaret eden sanatçılar adına açıklamalarda bulunan Kurtlar Vadisinin Zülfikar Ağası Halil İbrahim Kalyoncuoğlu, bizzat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek bir kez gördükleri yolda çektikleri sıkıntıyı güzel bir dille getirdi. Resmen bizim halk olarak çektiği sıkıntıyı ve uğradığı haksızlığı tescil ettirdi.

Şimdi, hepimiz bu çağrının başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere bütün yetkililerin nezdinde karşılık bulmasını ve bir an önce çalışmalarına başlanmasını bekliyoruz.  Bari bizim çağrımıza kulak vermediniz, bu sanatçıların çağrısına kulak verin. Onların objektif bir şekilde gördüklerini ve çektikleri sıkıntılarını dile getirdikleri bu açıklamaları dikkate alın.

Başta Pervari yolu olmak üzere bitmeyen Siirt-Eruh ile Siirt-Batman yollarını bir an önce tamamlayın. Artık, 90 kilometrelik yolu bin bir zorluk çekerek iki saatte gitmeyelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN