REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“İSTENDİ Mİ, KAYNAK VAR”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“İSTENDİ Mİ, KAYNAK VAR”
3-Yusuf Salih ARITÜRK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
0 views
12 Haziran 2019 - 14:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bazı beklentilere yönelik vaatler dile getirildiğinde, maddiyat gerektirdiklerinden çoğu zaman “nereden maddi kaynak?” tepkisinin dile getirildiği, çoğumuzun hafızasından silinmiş değildir. Son yıllarda bazı taleplerin  maddi kaynak olmadığından karşılanamayacağını ima edenlerin, yapılacak seçimi kazanmak için maddi kaynak bulduklarına tanık olan kamuoyumuz; “demek ki istendiği vakit maddi kaynak bulunabiliyor” görüşünü paylaşır olmuştur.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin maddi olarak vatandaşlara destekler sunulabileceğine yönelik vaatler de kamuoyumuzun dile getirdiği bu gerçeği, teyit etmektedir sanırım. Örneğin; öğrencilerin ulaşım ücretlerinde sağlanacağı vaat edilen indirim nedeniyle, daha önceleri “kaynak nerden” diyenlerin söz konusu indirimi hayata geçirmeleri, su ücretini de ucuzlatmaları, çok geniş maddi gelir alanlarına sahip olan bu Belediyenin, 16 milyon İstanbullunun yaşamlarını kolaylaştıracak başka güzellikler icra edebileceğinin bir göstergesi olarak görülüyor.

Aslında Türkiye’mizde her alandaki savurganlıkların asgari düzeye çekilmesi kararlılığı içine girilse, satın alma gücünü yitirmiş olan milyonlarca insanımızın durumlarını iyileştirme şansı doğacaktır ve ne yazıktır ki, bu konuda gereken duyarlılık gösterilmemektedir. Önemli hizmetler için harcanan büyük paraların kısa zamanda zarar hanesine geçtikleri gerçeğini, başkent Ankara başta olmak üzere birçok ilimizde daha yağışlar esnasında yolların içine girdikleri gönül dağlayıcı durumdan biliyoruz.

Ülkemiz ekonomisini düze çıkarmak ve halkımızın refah düzeyini yükseltmek için el atılması gereken en önemli olumsuzluk, her alandaki düşündüren savurganlıklardır. Bir taraftan işsizliği üretime yönelik açılacak yeni tesislerde gidermeyi hedeflerken, diğer taraftan ülkemiz ekonomisine çok büyük zarar veren savurganlığın mutlaka asgari düzeye çekilmesi seferberliği içine girilmesidir. Halkımızdan toplanan vergileri çarçur edenlere en ağır cezalar uygulanması gerektiğinin de altını çizerek, ülke yönetiminde söz sahibi olanlara; önemli beklenti için azami duyarlılığı göstermeleri çağrısında bulunuyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.