• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

İYİ PARTİNİN ALTINI OYMAK İSTİYORLAR!

Reklam
, 0 Yorum

İYİ Partinin altını oymak istiyorlar. Bir ara (YUVANA GERİ DÖN) çağrılarıyla Cumhur ortaklarından MHP’ye katılması istenen İyi Parti yaptığı olağan kurultayı sonrasında içte ve dıştı tenkitlere hedef oldu. Kurmaylarından bazıları liste dışı kalınca (ÖKÜZÜN ALTINDA BUZAĞI ARANMAĞA) başlandı. Öyle anlaşılıyor ki, Cumhur ittifakı, İYİ Partinin altını oymak işinde bir hayli başarılı olmuştur. Partililer birbirlerine düşürülürken, aralarında Genel Başkanları Sayın Meral Akşener’i bile hedef tahtasına koyanlar var.

Evet, Cumhur ittifakının hedefinde İYİ Parti var. MHP ile ititfak etmesi konusunda muvaffak olamadılar ama, partilerinden birilerini saflarına çekmek için alttan alta kulis faaliyetlerini sürdürdükleri belli. Partilerine karşı tavır alan İYİ Partili tanınmış bazı isimler, Meral Akşener’in, Cumhur ittifakına göz kırptığını bile iddia  etmektedirler. İYİ parti, gerçekten de Cumhur ittifakına kayar mı bilemeyiz ama, böyle bir durumda kendi kendisini yok etmiş olur. Unutulmaması gereken bir husus da genel seçimlere katılmasını engellemek isteyen cumhur ittifakının bu oyununun CHP’nin verdiği ödünç milletvekilleri sayesinde seçime katılabildiğidir. Son genel seçimde, CHP’den ödünç verilen 20 milletvekili olmasaydı, büyük bir ihtimalle İYİ partinin yeterli sayıda illerde kongrelerini tamamlamadığı gerekçesiyle seçimlere katılması engellenecekti. Bunun için Yüksek Seçim Kurulunun birkaç ilin kongrelerini geçersiz sayması yeterli olacaktı. Ancak, CHP tarafından 20 milletvekili ödünç olarak verilince, anayasanın “TBMM’inde 20 milletvekili olan ve grubu bulunan siyasi partiler seçimlere katılma hakkına sahiptir” kesin hükmü gereğince önüne hiçbir engel çıkarılamadı.

İYİ parti bugün meclisteyse, bunu MİLLET İttifakına borçlu olduğunu bilerek hareket etmek zorundadır. Bize göre, İYİ parti, millet ittifakından kopar ve Cumhur ittifakına destek olursa, harakiri yapmış olacaktır. Bunu böyle bilmek ve değerlendirmek gerekir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN