• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

İZİN BİTTİ, GÖREV BAŞINA!

Reklam
, 0 Yorum

Değişmez bir sloganımız vardır. Hep (İZİNDEYİZ ATAM!) diyerek Mustafa Kemal ATATÜRK’E bağlılığımızı vurgulamak isteriz. Bu 10 Kasım’da da millet olarak aynı sloganı tekrarladık durduk. Yine (ATAM, İZİNDEYİZ!) dedik.

Atatürk’ün izinde olmak elbet güzel de, (İZİN) kelimesinin iki manası vardır. Bunlardan biri İZ SÜRMEK ise, diğeri tatil yapmaktır. Biz galiba (ATAM İZİNDEYİZ) derken, kendi kendimize tatil verdik. Yan gelip yattık. Ve bunun sonucu olarak ATATÜRK’ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİN BİRİLERİ TARAFINDAN YOZLAŞTIRILMALARINA SEYİRCİ KALDIK.

Bu kadar İZİN KULLANMAMIZ (YAN GELİP YATMAMIZ) yetmez mi. Bu gidişle (ATI ALAN, ÜSKÜDARI GEÇECEK) haberiniz olsun!

(ATATÜRKÇÜYÜZ) diyenlere dost işi bir uyarımız var. İZİN KULLANMAYI BIRAKIN VE ARTIK AYAĞA KALKIN!

Bugün için Atatürk’ü sevenlere büyük bir görev düşmektedir. Atatürk düşmanlarına gerekli dersi vermek! Bunu yapabilirsek, gerçekten ATATÜRK’ÜN İZİNDE olduğumuzu ve bütün baskılara rağmen zinde kaldığımızı ispatlamış olacağız.

Vatanımıza, Milletimize, ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA SAHİP ÇIKALIM.

Ve ATATÜRK’ÜN Gençliğe Hitabesindeki şu buyruğunu unutmayalım:

EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, İstiklâl ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerâit, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhid edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN