• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

JANDARMA 180 YAŞINDA; ASIRLIK TEŞKİLAT KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Reklam
, 0 Yorum

Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümü törenle kutlandı. Siirt İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törende kahraman teşkilatın kuruluş tarihi ve yaptığı çalışmalar anlatılarak çeşitli gösteriler yapıldı.

İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay’ın ev sahipliğine gerçekleştirilen kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Daha sonra Jandarma Teşkilatının 180 yıllık geçmişi anlatılarak, özellikle Kıbrıs Barış Harekatı ile son yıllarda başta PKK terör örgütü olmak üzere  terör örgütlerine karşı yürütülen  mücadelede elde ettiği başarılar üzerinde duruldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajının okunmasının ardından İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay bir konuşma yaptı. Jandarma Teşkilatının 180. yıldönümünü kutlamanın gurur, mutluluk  ve heyecanını yaşadıklarını belirten Tuğgeneral Atabay, Jandarma teşkilatının her zaman engin sevgi ve takdir kazandığını söyledi. 

Tuğgeneral  Atabay; “Bizler milletimizin bize olan bu teveccühünün bilincinde hareket ederek, var olan bu güven ve sevgi bağını korumak, perçinlemek ve daha da güçlendirmek azim ve kararlığındayız” dedi.

Jandarma Teşkilatının kurulduğu günden, günlük yaşamın her anında ülkemizin her yerinde, gece-gündüz, sıcak-soğuk , yağmur-çamur demeden her zaman milletinin hizmetinde olduğunu belirten Tuğgeneral Atabay, sözlerini şöyle sürdürdü; ”Yerleşik kurum kültürü ve kimliğine sahip personeli ile jandarma, üstün birlik ve silah arkadaşlığı ruhu ile vatandaşa insan merkezli, adaletli sevgi ve şefkatle  birleştirici ve kucaklayıcı anlayışı ile her zaman milletinin yanında yer almıştır ve almaya devam edecektir dedi.”

Tuğgeneral Atabay’ın konuşmasının ardından kuruluşun 180. yıldönümü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Ali Fuat Atik ve diğer yetkililer tarafından verildi.

Halk oyunları gösterisinin ardından gerçekleştirilen ve Jandarmanın hizmetlerinde asayiş, narkotik ile mayın aramalarında kullanılan köpeklerin gösterisi nefesleri kesti ve büyük bir heyecanla takip edildi.

Köpek gösterilerinin ardından jandarma teşkilatının görev esnasında kullandığı araç ve gereçlerin sergilendiği stantlar ziyaret edildi. Tören kokteyl ve 180. yıldönümü yaş pastasının kesilmesi ile sona erdi.

Törene, 3. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Mehmet Fevzi Kenasarı, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, Rektör Prof. Dr. Murat Erman, vali yardımcıları ve bazı ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, jandarma teşkilatında görevli personelin aileleri ile diğer davetliler katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN