• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

KAPATILSIN, ZATEN!!!

Reklam
, 0 Yorum

Şimdi de, TBMM’nin kapatılabileceği iddiaları ortaya atıldı. İddia sahibi, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan! Türkiye Büyük Millet Meclisi ile ilgili ‘yok artık’ dedirten bu iddiaya göre TBMM’de haftanın üç günü (Salı, Çarşamba, Perşembe) genel kurul yapılırken, şimdi de çalışma gününü ikiye düşürmek gibi bir plan varmış. Bu durumda, sayın milletvekilleri ayda 8 gün çalışılacak, 22 gün yan gelip yatacaklar!

Çalışma gün sayısının düşürülmesinin altında başka nedenler olduğunu iddia eden İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Türkkan, Sözcü Gazetesinden Saygı Öztürk’e yaptığı açıklamada şu iddiada bulunmakta:

“TBMM’yi, perşembe günleri çalıştırmama gayreti var. Bu durumu, parlamentoyu etkisizleştirme çabalarından birisi olarak görüyorum. Parlamentosuz bir yönetim biçimini kurguluyorlar. Cumhurbaşkanlığı sarayından gelecek hükümet kararlarını onaylayacak bir senato hayalini kuruyorlar. TBMM çalışması fiilen 2 güne düştüğü andan itibaren, ‘Bu kadar para alıyorlar, bir de çalışmıyorlar’ denilecek. Saray da, ‘Çalışmayan Meclis, millete yük oluyor’ deyip TBMM’nin feshine kadar gidebilir.”

Doğrusunu isterseniz, bu iddia karşısında şaşırıp kalmamak elde değil. 1920’li yılların şartlarında nasıl kurulduğu bilinen ve o yıllardaki adı MECLİS-İ MEBUSAN olan TBMM kapatılacak ha! Gerçi, mevcut durumuyla işlevine baktığımızda “ha açık kalmış, ha kapanmış ne fark eder. Kapatılsın zaten!!!” demek geçiyor içimizden amma, hiç kimse merak etmezsin, Türkiye’de hiçbir güç TBMM’ni kapatamaz, kapattıramaz!

Askeri darbeler bile TBMM’nin kapısına kilit vuramadılar. Darbelerden sonra yaptıkları ilk iş Meclisi yeniden faaliyete sokmak oldu. Bu Meclis, öyle kolay ve bedavaya değil, onbinlerin kanları pahasına kuruldu. Bunu asla unutmamak lâzım…

TAŞLAMALAR

ADAY ADAYLIĞINDAN

ADAYLIĞA TERFİLER

YAKINDA AÇIKLANIR

BÖYLE BİLİNİZ BEYLER

 BAKALIM SİİRT İÇİN

KİMLER TENSİP EDİLİR

KİM ADAY OLSA OLSUN

SONUÇLARI BELLİDİR

 PEK DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK

AYNI TAS, AYNI HAMAM

AĞA MI, ŞEYH Mİ OLUR

KARAR VERCEK HAHAM

 SADECE İKİ PARTİ

İDDİALI OLACAK

BELLİ DİĞER PARTİLER

İLKTEN HAVLU ATACAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN