• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

KARDEŞ ŞEHİR PROJESİ KAPSAMINDA GİTTİĞİ TRABZON’DA KONUŞAN VALİ ALİ FUAT ATİK: “BU DEVLETİ KÜRTLERLE BERABER KURDUK”

Reklam
, 0 Yorum

Vali Ali Fuat Atik, “Kardeş Şehir Projesi” kapsamında gittiği Trabzon’da: “Bu devlet hepimizin. Biz bu devleti Kürtlerle birlikte kurduk. Hep beraber dedelerimiz bu vatan için kanlarını döktüler. Bayrağımızın rengi dedelerimizin ortak kanının rengi. O renkte benim dedemin de kanı var, Kürt kardeşimin de kanı var.” dedi.

İçişleri Bakanlığı himayesinde yürütülen “Kardeş Şehir Projesi” kapsamında Trabzonspor – Aytemiz Alanyaspor maçını izlemek için Trabzon’a giden Vali Atik, Türkiye Gazeteciler Cemiyetinde (TGC) basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Atik burada yaptığı konuşmada, Trabzonlu olduğunu, her seferinde farklı bir Siirt grubuyla gelip, Karadeniz’i tanıtmak ve tanımalarına yardımcı olmak için çalıştığını belirtti. “Siirt ve Trabzon arasında kopmaz bir gönül köprüsü kurduk” diyen Atik, şunları kaydetti:

“Bizden sonra da inşallah bu gönül köprüsünden çok insanlar geçecek. Bizim ihtiyacımız olan şeyin sadece birbirimizi tanımak olduğunu tespit ettim. Ne Doğu Batı’yı tanıyor, ne Kuzey Güney’i tanıyor, kimse kimseyi tanımıyor. Tanımadığımız için de bizim aramıza çok rahat nifak tohumları saçılıyor. Kimse birbirinin hassasiyetini bilmiyor. Dolayısıyla bu tanışmalar ve kaynaşmalar birbirimizi tanımaya da vesile olacaktır. Birlik ve beraberliğimiz gün geçtikçe pekişecektir.”

Birlik ve beraberliğin önemine değinen Atik, “Aynı topraklarda yaşıyoruz. Bu devlet hepimizin. Biz bu devleti Kürtlerle birlikte kurduk. Hep beraber dedelerimiz bu vatan için kanlarını döktüler. Bayrağımızın rengi dedelerimizin ortak kanının rengi. O renkte benim dedemin de kanı var, Kürt kardeşimin de kanı var. Bu devleti biz birlikte kurduk. Kimsenin kimseden hiçbir farkı yok ama geçmişte yapılan gerek siyasi gerek bürokratların yapmış oldukları hatalar değişik olaylara sebep oldu.” ifadelerini kullandı.

Kaybedilen zamanın telafisi için çalıştıklarının altını çizen Atik, “Tekrar Doğu ile Batı’nın kardeşliğini sağlayacağız. Bu konuda bana destek veren çalışma arkadaşlarıma, Siirtlilere ve Trabzonlulara teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Trabzon TGC Başkanı Yusuf Turgut da Siirt ve Trabzon arasındaki kaynaşmanın daha büyük gönül köprülerinin oluşturulmasına öncülük ettiğini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN