• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

“KASAP ET DERDİNDE, KOYUN CAN DERDİNDE”

Reklam
, 0 Yorum

Günümüze intikal etmiş olan atasözlerinden biri; “Kasap et derdinde, koyun can derdinde” diye ifade edilenidir ve kısaca; zarara uğrayarak mağduriyet yaşayanlar acı içinde kıvranıp yakınırlarken, kimilerinin sadece kendilerini düşünerek onları umursamamaları anlamına gelmektedir.

Üzülerek belirtmek gerekir ki; demokrasinin vazgeçilmezleri olarak telakki edilen siyasi partiler, söz sahibi kılındıkları ülke yönetiminde atalarımızın bu anlamlı söylemini anımsatan bir icraat  sergiliyorlar ve bu nedenle halkımız, uzun yıllardan beri kendilerine seçim meydanlarında vaat edilen huzur ve refah beklentisini kucaklayamamanın derin üzüntüsü içindedirler.

Kendilerine ekmek kapısı aralanmasını bekleyen milyonlarca işsizimizin ne yaptıkları, nasıl geçindikleri umursanmış olsaydı, bu sayıda işsizimiz olur muydu hiç?… İnsanca yaşam koşullarına sahip olmayan ekseriyet vatandaşımız, son zamanlarda başta zorunlu ihtiyaç kalemleri olmak üzere, gıda, sebze ve meyve fiyatlarındaki artışa tepki göstermesinler de alkış mı tutsunlar? Bir zamanlar tarım sektörü sayesinde dünyanın kendi kendine yeterli nadide ülkelerinden biri olan ülkemizin bu sıfatını yitirmiş olmasına sebebiyet veren tarım politikalarına tepki gösterenler, yerden göğe kadar haklı değiller mi? Halkımızın refahına gölge düşüren daha nice olumsuzluk söz konusudur ve bunlara çözüm üretmekle yükümlü olanlar, çözüm üretecekleri yerde onlar sayesinde ulaştıkları yüce makamlardan kopmama dışında başka bir şey düşünmüyorlar. Millet ve memleket menfaatleri her şeyin üstünde tutulmuş olsaydı, ülkemiz çoktan işaret edilen muasır medeniyet düzeyine ulaşarak küresel bazda önemli bir güce kavuşmuş olmayacak mıydı?

Siyasi Partiler ve Seçim Kanununda gerekli mevzuat değişikliği yapılmıyor olması, tatlı koltuklarda uzun yıllar kalma hırsından kaynaklanmaktadır ve halkımızın, benimsemedikleri seçim mevzuatlarına rağmen sonuçta kendi tercihleri ile yüce makamlara ulaşan demokrasinin vazgeçilmezlerine duyduğu tepki tırmanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN