• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

KAŞIKLA VERİP, KEPÇEYLE ALMAK

Reklam
, 0 Yorum

Milyonlarca insanımızın insanca yaşam koşullarından yoksun bırakıldığı ülkemizde, çalışanların ve emeklilerin maaşlarına yapılan zam oranı, ellerine geçmeden buharlaşıyor ve hiç kimse bu gerçeğin aksini iddia edemez.  BOTAŞ’ın 1 Aralık’tan geçerli olmak üzere sattığı Doğalgaz’a %8 oranında zam yaptığının aydınlığa kavuşmasından sonra şimdi de 1Ocak tarihinden itibaren elektriğe de %8,8 oranında zam yapılacağı medyada yer alan haberlerden anlaşılıyor. Enflasyon canavarı her geçen gün daha da azıyor ve halkımızın çok büyük bir ekseriyeti kendisini mağdur eden mevcut insanca yaşam koşullarından hızla uzaklaşmaya devam ediyor.

Zam gören ihtiyaç kalemleri sadece Doğalgaz ve elektrik değildir. Esasen, iğneden ipliğe her şeye zam gelmiştir ve bu zamlar vatandaşların bunaltmaya başlamıştır. Halkımız içine düştüğü sıkıntının, kendilerini sıkıntıya düşürenlerin umurunda olmadığını belirtirken, bu konu üzerinde durmayan medyamızı da suçlamayı sürdürüyorlar. “Halkın gözü, dili ve kulağı olan medyamız, yakınmalarımızı duyurmadığından, buna sebebiyet verenler, çözüm üretme arayışı içine girmeye gerek görmüyorlar… “ derlerken bazı memur ve emeklileri de; “Görüldüğü gibi ücretlerimize yapılan zamlar, kaşıkla verip, kepçeyle almak uygulamasıdır…” sözleriyle tepki gösteriyorlar.

Vatandaşlarımız, durduk yerde yakınmıyorlar. Adil bir düzenleme ile yakınmaları aşağılara çekmek mümkün ama buna karar verenlerin, kendilerinden başka kimseyi düşünmedikleri gerçeği yaşanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN