• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

KAYBEDİLENİ, YENİDEN KAZANMADAKİ ZORLUK

Reklam
, 0 Yorum

Elde edilen güzel kazanımlar bir şekilde elden çıktıktan sonra tekrardan o güzel kazanımları kucaklamak kısa zamanda mümkün olmuyor ve bu görüşe, ilimiz futbolunun geldiği noktaları örnek göstermek isterim. Uzun yıllar 2. ligde ilimizi Siirt YSE Spor adı altında başarıyla temsil eden futbol takımımız, Fadıl Akgündüz’ün maddi katkıları neticesi birinci ligle kucaklaştı ve sadece bir yıl bu ligde kalabildi. Her zaman takıma sahip çıkılacağına yönelik vaatlerin arkasında durulmayınca yine ikinci lige düştük ve YSE kurumu lağvedildiğinden maddi sıkıntıya düşen takımımız ikinci ligdeki yerini muhafaza edemeyerek 3. Lige, daha sonra da Bal ligine düştü.

Bal liginde mücadele eden takımımızın bu sezon 3. lige çıkması beklentisi vardı, ancak görüldüğü kadarı ile böyle bir şansı kalmadı ama Siirt İl Özel İdaresi bünyesinde sahiplenilmiş olması, gelecek için yine de ümit vaat ediyor. Çünkü, bir futbol takımı için gerekli olan altyapı tesisi hedeflendi ve yakın günlerde söz konusu tesiste yer alacak tüm sosyal tesisler tamamlanmış olacak.

İl Özel İdaremizin ilimiz futboluna sunduğu hizmete elbette imkanı olanların da katkı sunması gerekiyor ve imkanı olanların katkı sunmazken Siirt severlikten söz etmelerine itibar edilmeyecektir. Zaten takımımız 1. ligdeki yerini muhafaza edemeyerek 2. lige geriledikten sonra da sahip çıkılsaydı, (ki çıkılabilirdi) Bal ligine düşmesi söz konusu olmayacaktı. Futbol takımımızın 3. lige çıkmak için yıllarca verdiği mücadeleyi anımsayan futbolsever hemşerilerimiz: “Hiç de kolay olmadı ve ne yazık ki çekilen zorluk unutulduğundan futbol kabiliyeti yüksek olan gençlerimiz mağduriyete uğrarken, Siirt olarak futbolun ekonomik nimetlerinden yararlanamadık.

Spor tesislerine kavuşturulan İl Özel İdare bünyesindeki takımımız, daha rahat çalışma olanağı içinde futbolseverlerin arzuladığı hedefi yakalamaya gayret edecek ve kaybedilen yere ulaşması zaman alacak olsa da inanıyorum ki başaracaktır. Kaybedilen güzellikleri kazanmadaki zorluk bağlamında ikinci bir örneği Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan vererek yazımı sonlandıracağım. İlimiz ekonomisine katkısı olan bu güzelim okulun daha fazla sayıda öğrenci barındıracak konuma taşınması beklenirken kapatıldı. Bir daha Polis Meslek Yüksek Okulu’nun Siirt’te açıldığına tanık olabilir miyiz dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN