• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

KAZANAN, VATANDAŞIN VİCDANI VE DEMOKRASİ OLDU!

Reklam
, 0 Yorum

Dün, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yapılan yenileme seçimini kazanan gerçekte VATANDAŞIN VİCDANI VE DEMOKRASİ OLDU! 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan ve zaten Millet ittifakının adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı seçimi Yüksek Seçim Kurulu endi püften sebeplerle iptal etmiş ve seçimin yenilenmesine karar vermişti. 31 Mart seçimlerinde İmamoğlu ile Cumhur ittifakının adayı AKP’li Binali Yıldırım arasındaki oy farkı sadece 13 bin küsur olarak açıklanmışken, AKP’lilerin ve ortakları MHP’nin itirazları üzerine, Ekrem İmamoğlu’na verilen mazbata iptal edilmişti. Bu durum, elbette vatandaşların vicdanlarını derinden yaralamıştı. Çünkü YSK tarafından verilen kararın siyasi baskı sonucu alındığı kanaati hâkimdi. Sonuç itibarıyla, kazanmış bir adayın mazbatası elinden alınıyor ve seçimin yenilenmesine karar veriliyordu.

Makarayı baştan sararsak, AKP’nin daha ilk günden itibaren özellikle çok yüksek ranta sahip İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını almak için özel bir çaba içinde olduğu gözlemlenmekteydi. Bunun için Millet ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu’na hakarete varacak ithamlar yönetildi. İmamoğlu için 31 Mart seçimleri öncesinde söylenenleri anımsayalım:

*Hiç kimsenin tanımadığı bir isim. Bütün Dünyanın tanıdığı bakanlık, başbakanlık, TBMM Başkanlığı yapmış Cumhur ittifakının adayı Binali Yıldırım’a karşı kazanma şansı olur mu!

*Yalancının, şarlatanın biri. İmamoğlu’ndan İstanbul’a Belediye Başkanı olur mu!

*Devletin ve hükümetin desteği arkasında olmayan bir Belediye Başkanı İstanbul’a nasıl hizmet verebilecek ki!

*İmamoğlu bir projedir. İllet ve Zillet ittifakının adayıdır. Arkasında PKK ve FETÖ desteği vardır!

Evet, 31 Mart seçimleri öncesinde Millet ittifakının adayı CHP’li Ekrem İmamoğlu hakkında bu ve benzeri daha nice iftiralar dillendirildi. Bütün bu aleyhte propagandalara rağmen, 31 Mart seçimlerini İmamoğlu’nun az bir oy farkıyla kazandığı anlaşıldı. İstanbul İl Seçim Kurulu da kazandığını ikrar ederek, 17 Nisan 2019 günü mazbatasını verdi. Ancak, Cumhur ittifakı (AKP-MHP) rahat durmadı. Seçimin iptali için Yüksek Seçim Kuruluna baskı kurdu. Seçimi iptal ettirerek, oy çokluğuyla İstanbul Seçimlerinin yenilenmesi kararını aldırdı. 6 Mayıs 2019 günü Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası iptal edilerek 23 Haziran 2019 Pazar günü İstanbul Büyükşehir seçimlerinin yenilenmesi kararı aldırıldı. Cumhur ittifakı yine rahat durmadı, İmamoğlu hakkında olmadık hakaretler yağdırıldı.

*Seçime hile karıştırıldı. Oyları çaldılar!

*Bir şeyler oldu, ama ne oldu!

*Oylar tümüyle tekrar sayılsaydı, kazanan Cumhur ittifakının adayı Binali Yıldırım olacaktı.

*Ekrem İmamoğlu, Ordu Valisine hakaret etti. Derhal özür dilemeli.

*Kazansa bile, Belediye başkanı olamaz. Valiye ve güvenlik güçlerine hakaretten Cezaevine düşecek!

*İmamoğlu yalancı, dolandırıcı, ahlaksızın biri!

*İmamoğlu’nun diploması şaibeli!

Ve benzeri daha nice suçlamalar!

Ancak, yalnız İstanbullular değil, bütün Türkiye, hatta AKP’liler ve MHP’liler bile biliyorlardı ki, Ekrem İmamoğlu hakkında yapılan suçlamalar asılsızdır. Cumhur ittifakının, yandaş medya kanalıyla seçmen vatandaşların akıllarını çelmeye yönelik iftiralardır.

Türk milleti gerçekten çok asil bir millettir! Bir yerde haksızlık gördü mü dini emir gereği eliyle, gücü yetmezse diliyle düzeltir. Ona da gücü yetmezse kalbiyle nefret eder. İşte, vicdan sahibi İstanbullu seçmenler de Millet ittifakının adayı Ekrem İmamoğlu’na yapılan haksızlığı gördü. Yenilenen seçimde oylarıyla durumu düzeltti ve Ekrem İmamoğlu’nun hakkını yeniden tescil ettirdi. Hem de ilk seçime göre aradaki oy farkını tam 62’ye katlayarak. İlk seçimde fark 13 bindi. Yenileme seçiminde 800 bin oldu.

Oysa Cumhur ittifakı 31 Mart seçimlerinin sonuçlarını kabullenmiş olsa veya kabullenmezse bile, YSK’ya baskı kurarak seçimleri yeniletmezse düşük bir oy farkıyla seçimleri kaybetmiş sayılacaktı. 10 milyon seçmeni olan bir seçimi 13 bin oyla kaybetmek, hezimet sayılmazdı. İmamoğlu Başkan olsa bile başa baş bir seçim olarak görülürdü. Şimdi durum değişti. Aradaki fark 13 binden 800 bine çıktı. Artık, mızrak çuvala sığmıyor. Çuval paramparça oldu. Şimdi. AKP’nin İstanbul’da kazandığı ilçe belediye başkanlıkları da sorgulanıyor. 23 Haziran seçimleri sadece İstanbul Büyükşehir belediyesi için değil de olması gerektiği gibi İstanbul’un bütün ilçeleri için yapılsaydı, Millet ittifakının 28 ilçenin belediye başkanlığını almış olacağı dillendirilmektedir.

Kendisi için bir zamanlar (ARTIK MUHTAR BİLE OLAMAZ) denilen Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan bile YAŞADIĞI MAĞDURİYET SAYESİNDE BUGÜN CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA GETİRİLMİŞSE, İMAMOĞLU’NUN MAĞDUR DURUMA DÜŞÜRÜLMESİNE ASLA MEYDAN VERMEYECEKTİ. ÇÜNKÜ BU MİLLETİN MAĞDURLARDAN YANA OLDUĞUNU EN İYİ KENDİSİ BİLİR!

Sonuç itibarıyla İstanbul seçmeni vicdanının sesine kulak verdi. Tavrını mağdurdan yana koydu ve Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nu 23 Haziran seçimlerinde yeniden ama bu defa kahir bir ekseriyetle büyükşehir belediye başkanlığına seçti. Seçimin sonucu Ekrem İmamoğlu’na,  ailesine,   İstanbullulara ve bütün Türkiye’ye hayırlı olsun!

TAŞLAMALAR

AKP DERS ALMALI

İSTANBUL SEÇİMİNDEN

KAYBETTİ YA SEÇİMİ

SORSUN NİÇİN VE NEDEN

HAK, HUKUK VE ADALET

İSTEMEKTE VATANDAŞ

YOKSULUN İSTEDİĞİ

HUZUR, EKMEK, İŞ VE AŞ

ADALET İÇİN GÖĞE

ÇEKİLMİŞTİR DENİLİR

ANCAK MEHDİ GELİRSE

BELKİ YERE İNDİRİR

(MEHDİ KİM) DİYE SORSAN

SANA CEVAP VEREYİM

İYİ YÖNETİCİLER

BİRER MEHDİ’DİR BEYİM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN