• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

KEDİLER TRAFOYA GİREMEYECEK!

Reklam
, 0 Yorum

Bölgemizdeki elektrik işletmelerinin sahibi ve sorumlusu durumunda olan  DİCLE ELEKTRİK SEÇİMLERE HAZIR OLDUKLARI MESAJINI verdi.

“Ülke genelinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere kısa bir süre kalırken Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesini oluşturan 61.198 kilometre/karelik alanda elektrik enerjisi ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli her türlü tedbiri aldı. Seçimden günler önce başlatılan hazırlıklar kapsamında oluşturulan 453 ekip, 347 araç ile bölge genelinde bakım ve  onarım çalışması yapmaya başladı. Enerji şirketi, ihtiyaç duyulan yerlere ek trafo tesis ederken, mevcut şebekenin tamamını elden geçirdi. Halen kar ile kaplı olan yerlerin de bulunduğu Dicle Elektrik Dağıtım bölgesinde, kontrol çalışmaları yer yer drone ile yer yer de termal kameralarla gerçekleştirildi. Yapılan kontroller sonucunda bakım veya onarıma ihtiyaç duyulan yerlere, herhangi bir arızaya yol açmaması için gerekli müdahaleler yapıldı” şeklindeki açıklama takdirle karşılandı.

Hatırlanacağı üzere 30 Mart 2014’te yapılan seçimler sırasında Türkiye’nin birçok illerinde elektrik kesintisi yaşanmış ve muhalefet bu durumun (SEÇİME HİLE KARIŞTIRMAK) amacına yönelik kasıtlı bir eylem olduğu iddialarında bulunmuştu. Dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama ise zihinlere kazınan bir anekdot gibi olmuş, esprili yorumlara yol açmıştı. Ne demişti Sayın Bakan anımsayalım:

“Espri yapmıyorum trafoya kedi girdi. Bu ilk kez yaşanmadı. Bunu seçime bağlamak yanlış!”

Bu bakımdan 31 Mart seçimlerinde TRAFOLARA KEDİLERİN GİRMESİ TEHLİKESİNİN bertaraf edilmesi açısından Bölgemizin elektriğinden sorumlu kurumun (Dicle Elektrik seçim için hazırlıklarını tamamladı) açıklamasında bulunmasını 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde trafolara kedilerin girmeyecekleri mesajı olarak algılıyor ve takdir ediyoruz.

Dileriz ki, Ülkemizin diğer bölgelerinde bulunan elektrik şirketleri de seçimler için hazırlıklarını tamamlamış ve TRAFOLARA KEDİLERİN GİRMESİ ihtimaline karşı önlemlerini almış olsunlar.

31 Mart 2019 günü yapılacak yerel seçimlerin huzur içinde ve şaibesiz bir şekilde gerçekleştirilmesi dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN