• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

KEPENK KAPATAN GAZETELER!

Reklam
, 0 Yorum

Koronavirüs’ün olumsuz etkileri sonucu Kepenk kapatan iş yerleri arasında yerel ve yaygın medya olarak vasıflandırılan çok sayıda gazete, dergi, mecmua ve benzeri yayınlar bulunmaktadır. Tabii, kepenk kapatmaları sonucu gazetelerde çalışan çok sayıda fikir ve beden işçileri de işlerini kaybetmiş olmaktadırlar.

Yaygın medyaya ait gazetelerden YURT, ORTADOĞU,  DİRİLİŞ POSTASI, YENİ MESAJ, POSTA, STAR gibi gazeteler, bir süreden beri sadece internet üzerinden yayın yapmağa başladılar. Yani, kâğıt üzerinde gazete baskısına son verdiler. Yerel Gazeteler arasında ise yayınlarını sonlandıran gazeteler açısından sözün tam anlamıyla bir patlama yaşanmaktadır!

Gazetelerin kepenk kapatmaları kimilerinin hoşlarına gidiyor olabilir. Ne var ki, hiçbir masrafı olmayan internet yayınlarından kaçmanın imkânı yoktur! Adına SOSYAL MEDYA denilen ve İNTERNET yoluyla yapılan yayınları dizginlemek mümkün değildir! Bu arada, bazı internet siteleri tarafından kontrolsüz ve sorumsuzca yapılan asparagas yayınlar telafisi imkânsız zararlara yol açmaktadır.

NEREDE, NE ZAMAN, KİMLER TARAFINDAN YAYINLANDIKLARI BELLİ OLAN YAZILI BASININ KEPENK KAPATMASINA YOL AÇARSANIZ, BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU KİMLER TARAFINDAN YAYINLANDIKLARI BELLİ OLMAYAN İNTERNET SİTELERİNE MEYDANI BOŞ BIRAKMIŞ OLURSUNUZ! İşte asıl tehlike o zaman baş gösterir. Birkaç namuslu site dışında, gerçek anlamda kontrolleri mümkün olmayan troller tarafından yönlendirilen SOSYAL MEDYAYA meydanı boş bırakırsanız, bunun sıkıntısını bütün Türkiye çeker. Bunun için de öncelikle YAZILI BASININ DESTEKLENMESİ ŞARTTIR! Yazılı basının, kuralları vardır. Bu kurallar çerçevesinde yayınlarını sürdürür. Az sayıda dürüst olarak çalışanları tenzih ederek belirtelim ki, SOSYAL MEDYA KURAL TANIMAZ! ÇÜNKÜ ÇOĞU KERE, KAMUFLE EDİLMİŞ TROLLERİYLE KAMUOYUNA YANILTICI MESAJLAR VERMEYİ İŞ EDİNMİŞTİR.

Bu gerekçelerle ve halkın gerçekleri öğrenmesine katkı sağlamak açısından yazılı basının varlığını sürdürmesi şarttır.  Bunun için Devletin yasal önlemler alması ve GAZETELERİN KAPANMASININ ÖNÜNE GEÇMEK AÇISINDAN GEREKLİ DESTEĞİ VERMESİ KAÇINILMAZ BİR ZORUNLULUKTUR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN