• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

KILIÇDAROĞLU’NA LİNÇ GİRİŞİMİ!

Reklam
, 0 Yorum

Seversiniz, sevmezsiniz; beğenirsiniz, beğenmezsiniz, Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisinin Genel Başkanı ve Ana muhalefet partisinin lideridir. Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı girişilen LİNÇ girişimlerini bu bakımdan hafife almak mümkün değildir. Cahillerin silahı kaba kuvvettir. Çünkü fikir dağarcıkları boştur. Beyinleri olmadığı için kafaları yerine ellerini, silahlarını kullanırlar.

Dün, Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesi töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı girişilen linç hareketi sözün tam anlamıyla densizliktir, Türk Milletinin bekasına ve demokrasisine karşı düzenlenmiş bir saldırıdır. Ankara’nın Çubuk ilçesinde katıldığı şehit cenazesinde bir grubun fiili saldırısına uğrayan Kılıçdaroğlu’nun durumu iyi olmakla birlikte, asıl yara alan ve iyi olmayan TÜRK DEMOKRASİSİ olmuştur.

Hakkari’de terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı’nın Ankara’nın Çubuk ilçesi Akkuzu mahallesindeki cenaze törenine Ankara Büyükşehir Belediyle Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Şehitler ölmez vatan bölünmez, kahrolsun PKK” sloganları atan bir grubun yumruklarla ve tekmelerle saldırması gerçekten demokrasimiz adına bir utanç lekesidir. Anımsayalım, aynı Kılıçdaroğlu Şavşat’ta PKK’lıların saldırısına uğramış ve ölümden kıl payı kurtulmuştu.

Cenazede önce Kılıçdaroğlu’nu yuhalayan güruh, daha sonra da yaşanan arbedede Kılıçdaroğlu’na saldırmış ve tedbir amaçlı götürüldüğü evi bile  taşlamışlardır.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, Kılıçdaroğlu’na saldırı düzenleyenlere hitap ederken kullandığı ifade tarzı da yorumlara oldukça açıktır. “Arkadaşlarım, şehidin mekânı cennet olsun. Allah anasına, babasına, silahlı kuvvetlere, sizlere sabır versin. Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi verdiniz. Şimdi sükûnetle Yener’in evine gidiyoruz. Annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere burayı boşaltıyoruz” diyen Bakan Akar’ın “mesajlarınızı verdiniz” deyimini kullanması gerçekten yoruma muhtaçtır.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan “Demiri soğutalım Türkiye ittifakı kuralım” beyanatları verirken, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yapılan bu suikast girişimi, yangına körükle gitmektir. Müslümanlar olarak örfümüzde cenaze törenlerine gidenlere tepki göstermek, hele-hele saldırmak asla yoktur. Ortada bir  şehit cenazesi varken, cenaze namazı kılınacakken bu menfur saldırıyı gerçekleştirenler Sayın Kılıçdaroğlu’nun deyimiyle ne Müslüman, ne milliyetçi hatta ne de insandırlar. Ancak ve ancak milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden ahmak ve sefil kimselerdir.

Bu düşünceler içinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN