• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

KIZLAR TEPESİ PARKI NEDEN TAMAMLANMIYOR?

Reklam
, 0 Yorum

Kızlartepesi Parkı, ilimizin en büyük parkı ve 53 dekarlık alanı ile adeta kentimizin akciğerleri konumundadır. Onlarca yıl hemşerilerimizin gittikleri tek park, konumunu korudu. Şu anda il merkezinde birçok yerde parklar yapılmış olmasına rağmen, hem merkezi konumda olması hem de büyük bir alana sahip olması nedeniyle en fazla ilgiyi gören park durumundadır.

2000’li yılların başlarına kadar mütevazi bir park konumunda iken, 2003 yılında dönemin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından Siirt’e bir armağan olarak yeniden ele alındı ve gerekli düzenlemeler yapıldı. Ancak, bu düzenlemelerde daha önce açıklanan birçok şey yapılmadı. Yani söylemle yapılan arasında farklılıklar meydana geldi.

Bu nedenle biraz karamsar bir deyim olacak ancak, Siirt bu düzenlemelerden bir hayır görmedi. Park  kısa bir zaman diliminde neredeyse  eski halini aratır hale geldi. Buna hem yapılan işlerin kalitesiz ve özensiz olması hem de bizlerin yani yerel belediyelerimizin büyük yanlışları neden oldu.

2 yıl öncede bu park için bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi devreye girdi. Kayyum Başkan Ceyhun Dilşad Taşkın döneminde imzalanan bir protokolle İstanbul Büyükşehir Belediyesi görkemli bir projeyi uygulayacağını açıkladı. Protokolün  imzalanmasının ardından  hemen çalışmalara başlandı. Bu günlerde istifa eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Genel Sekreteri Hayri Baraçlı Başkanlığındaki bir ekip burada incelemelerde bulundu. Teknik heyetler geldi-gitti ve nihayetinde ilk kazma vuruldu. Ancak, geçen yıl 24 Haziran seçimlerinden önce tamamlanması beklenen çalışmalar bir türlü bitirilemedi ve bir yılı aşkın bir zaman geçmesine rağmen çalışmalar yine de bitirilememiş durumda.

Halen çevre kaldırım düzenlememesi yapılmamış durumda. Hatta, beton parke taşları aylardan beri bloklar halinde kaldırımlara konulmuş. Bu durum yaya trafiğini aksatmış durumda. Nedeni ne bilemiyorum ama çimler şimdiden sararmaya başlamış durumda. Yerlerinden sökülen ağaçların yerine yenilerinin dikileceği belirtilmişti, bu sayı olarak tam anlamıyla gerçekleştirildi mi bilemiyorum. Bunun yanı sıra yapılacak teslimatta da yapılması planlananlar ile yapılanların iyice incelenmesi de temenni ediliyor.

Özetle, bu parkın durumu merak konusu, vatandaş merak ediyor ve bu konuda bir açıklama yapılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN