• Dolar Alış 8.0550TL
  • Dolar Satış 8.0228TL
  • Euro Alış 9.5238TL
  • Euro Satış 9.4857TL
Reklam
Reklam

KORKULMAZ MI?

Reklam
, 0 Yorum

Dün saat 13.30 sularında Siirt il merkezine düşen sağanak yağış, yürekleri ağızlara getirdi.. Ani şekilde başlayan sağanak yağıştan korunmak için çatı altlarına, ve tanıdıkları işyerlerine kapak atan hemşerilerimiz, son zamanlarda yurdumuzun bazı yörelerindeki sağanak yağışların nasıl sele dönüştüklerinden söz ederlerken; “İnşallah, bu yağış kısa zamanda diner ve bir sel felaketiyle karşı/karşıya kalmayız…” niyazında bulunarak, söylemleriyle sel felaketinden nasıl korku duyduklarını vurguluyorlardı. Bereket versin ki yağışlar sele dönüşmedi ama bazı işyerleri bodrumlarının su aldıklarını öğrendim ve yine de ucuz atlattık diye şükrettim.

Aylardır coronavirüs’ü ile yatıp/kalkarak korkunç salgının bir yerlerden bizlere bulaşması korkusu içinde kara/kara düşünürken, deprem uzmanlarınca; “Büyük bir depremin ayak sesleri…” diye ifade edilen depremlerin de son zamanlarda sık/sık yaşanıyor olması ve bazı illerimize düşen sağanak yağışların sel felaketine dönüşmesi, korkularımızın katmerleşmesine neden olmaktadır. Afetlerden ve afetler kadar tehlikeli olan ölümcül salgından nasıl korkulmasın ki?. Çünkü söz konusu afetler ve musibetler ölümlere, ekonomik açıdan büyük zararlara yol açmakta ve ekonomik açıdan da büyük zararlar tevlit etmektedir.

COVİD-19 musibetinden kurtulmak için aşısının, ya da ilacının bulunmasını beklerken, Çin’de bir başka pandeminin görüldüğü ve yayılma tehlikesi bulunduğunu dile getiren haberler, korkularımızı zirveye taşımıştır. Ölümcül bir virüsle boğuşmamız yetmiyormuş gibi, her noktasında deprem riski taşıyan ülkemizin 7,2 büyüklüğünde bir deprem ile karşı/karşıya kalabileceğinin deprem uzmanları tarafından bir kere daha dile getirilmesi, halkımızı ürkütüyor ve gizli düşmanı yok etmek gayesiyle aşısını veya ilacını bulma çalışması devam ederken, olası büyük bir depremin en az can kaybı ve hasarla atlatılması için gereken önlemlere öncelik tanınmalıdır. Ülke yönetiminde söz sahibi olanlar birbirlerini karalama ve siyasi muhasebelerini her şeyin üstünde tutma yerine, artık önceliklerimize eğilmeyi hedeflemelidirler ve bu beklentiden kaçmaya asla ve asla hakları yoktur!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN