• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

KORONAVİRÜS PANDEMİSİ 2-3 YIL DEVAM EDEBİLİR!!!

Reklam
, 0 Yorum

Koronavirüs pandemisinde ikinci dalga korkusu yaşandığı bilim adamlarının açıklamalarından ortaya çıkmaktadır. “Unutmayalım, İspanyol gribinin ikinci dalgası genç nüfusu vurmuştu…” uyarısı yapan bilim adamları, pandemi kontrol altına alınıncaya kadar dünya genelinde koronavirüsten ölenlerin sayısının 10 milyonu bulabileceğini söylemektedirler.

Türkiye’de koronavirüs vakalarının normalleşme sürecine girildiği savından hareketle AVM’lerin açılması, kapalı iş yerlerinin tekrar hizmete girmesi, şehirlerarası seferlerin başlatılması, sınavların gerçekleştirilmesi gibi etkinlikler yüzünden tekrar yükselmeğe başlamış bulunmaktadır. Pandeminin başlangıcında riskli olarak 65 yaş ve üzerindekiler gösterilirken, son günlerde pandeminin gençler arasında da hızla yayıldığına dikkatler çekilmektedir. İspanyol gribi olarak bilinen ve 1920’li yıllarda yaşanan salgının ikinci dalgasında genelde gençlerin etkilendiği ve 50 milyona yakın insanın öldüğü belirtilerek, aynı tehlikenin koronavirüs için de geçerli olduğuna özellikle dikkatler çekilmektedir.

Yeni vakaların yüzde 5’inin 17 yaş altındaki çocukları vurduğuna dikkatler çekilirken, bilim adamları arasında ikinci dalganın başlayıp başlamadığı konusunda görüş farklılıkları bulunmaktadır. Kimi bilim adamları, dünya genelinde koronaviristeki tırmanışı ikinci dalga olarak yorumlarken, kimi bilim adamları ise birinci dalganın son halkaları olarak yorumlamaktadırlar.

Yine bilim adamlarının konuyla ilgili bir iddiaları da koronavirüs pandemisinin 3 yıl devam edebileceği ve PEAK (ZİRVEYE ULAŞMAK) sonunda kendi kendisini yok edeceğini savunmaktadırlar.

Evet, 2-3 ayda geçer derken, koronavirüs pandemisinin 2-3 devam edebileceği konusunda hazırlıklı olmamız gerektiğini unutmayalım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN