• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

KUDÜS TEPKİSİ DALGA DALGA YAYILIYOR! ABD BAŞKANI TRUMP’A BÜYÜK ÖFKE VAR! CUMA NAMAZINDAN SONRA GENİŞ KATILIMLI PROTESTOLAR OLACAK!

Reklam
, 0 Yorum

ABD Başkanı Donald Trump’ın, sözde ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak tanımladığı ve Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs’ün, İsrail’in “bölünmez” başkenti olarak kabul edileceğini duyurmasının ardından tepki Türkiye genelinde dalga-dalga yayılıyor. Trum’ın söylemlerine büyük öfke var!

İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de ve diğer birçok şehirlerde protesto gösterileri düzenlenirken, özellikle yarın Cuma namazından sonra yurt genelinde protesto gösterileri yapılacağı anlaşılmaktadır.

“Kudüs’le ilgili böylesine hadsiz ve hukuksuz bir tasarruf ABD’yi ve İsrail’i hiç ummadıkları bir neticeyle karşı karşıya bırakacaktır” diyen vatandaşlar, Müslümanlar tarafından mukaddes kabul edilen üç şehirden biri olan Kudüs’le ilgili ABD Başkanının kararının geçersiz olduğunu belirtmektedirler.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs’ün, İsrail’in “bölünmez” başkenti olarak kabul edileceğini duyurması ve ‘Yüzyılın Anlaşması’ olarak nitelediği kararına Türkiye genelinde tepkiler devam etmekte.

İslam ülkelerinin ‘içi boş’ kınamalarla değil, gerçek yaptırımlarla karara tepki göstermeleri gerektiği ifade edilirken, “Müslümanlar, dünyanın neresinde olursa olsunlar Filistin meselesinde, Kudüs meselesinde ve Mescid-i Aksa konusunda asla duyarsız kalamazlar. Müslümanlara rağmen Filistin’le, Kudüs’le ve Mescid-i Aksa ile ilgili alınan tek taraflı kararlar hiçbir zaman çözüme yönelik olmayacaktır. Müslümanların Filistin’deki ve Mescid-i Aksa’daki işgali kabul etmeleri asla ve asla mümkün değildir. Kitle imha gücüne güvenerek, elindeki ekonomik gücüne güvenerek, kendisi ile iş birliği yapan ülkelerin boyun eğişine güvenerek, Filistin halkının, Müslümanları ve vicdan sahibi insanların asla kabul etmeyeceği önerileri, çözüm diye dayatması var olan problemleri daha da arttıracaktır” denilerek, konuyla ilgili duyulan hassasiyetler dillendirilmektedir.

İsrail’in işgal ettiği topraklardan çıkmadan bölgede barışın sağlanamayacağı dile getirilirken ABD Başkanı Donald Trump’ın, sözde barış adı altında, Filistin meselesine dair, küstah açıklamaları tamamen işgalci İsrail’den yana ve Filistin halkının aleyhinedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinin ABD Başkanının Kudüs’le ilgili söylemlerini reddeden ortak kararı ise memnuniyetle karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN