• Dolar Alış 7.9039TL
  • Dolar Satış 7.8723TL
  • Euro Alış 9.2835TL
  • Euro Satış 9.2465TL
Reklam
Reklam

KULAK BULMAYAN RAHATSIZLIKLAR!..

Reklam
, 0 Yorum

Ülkemizin bölgedeki gelişmelerden duyduğu rahatsızlıklar vardır ve bu rahatsızlıklar zaman-zaman dile getirildiği halde, başka rahatsızlıklarımızda olduğu gibi kulak bulmuyor. Son günlerde duyulan rahatsızlıklardan birinin Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar tarafından dile getirildiğine dair haberleri okurken ilgililerimizce uzun zamandır ifade edile gelen önemli rahatsızlıklar, gözümün önünde resmi geçit yapmaya başladı.

Yıllardır “Müttefik, stratejik ortak” denilen ABD’nin uzun zamandan beri, ilgililerimizce Suriye’de DEAŞ dışındaki terör örgütlerine yapılan silah ve mühimmat yardımından duyulan rahatsızlık sık-sık seslendirildiği halde yardımların sürdürüldüğü, yine ilgililerimizin açıklamalarından biliniyor. Sinsi faaliyetlerle ülkemizi alçakça ele geçirmeye kalkışan bir terör örgütünün ele başı olduğu belirlenen ve Pensilvanya’da ikamet eden hainin yargılanmak üzere Türkiye’ye gönderilmesi talebimizin halen kulak bulmadığı gerçeğine baktığımızda, başka olumsuzluklardan söz etmeye gerek yoktur sanırım.

ABD’nin şimdi de Suriye sınırımızda “Gözlem noktaları” kurma planlamasını hayata geçirmeye çalıştığı, yine ilgililerimizin yaptığı açıklamalardan öğrenildi. Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye sınırımızda kurulması planlanan gözlem noktalarından duyulan rahatsızlığı ABD’li muhataplarına ilettiğini ve; “ Bu tür uygulamaların bölgedeki karmaşık durumu çok daha karmaşık hale getireceğini düşünüyorum…” dediğini öğrenince, son zamanlarda ABD ile ilişkilerin düzeleceğine yönelik söylemlerin gerçeği yansıtmaktan uzak kaldığını düşündüm ve nabzını tutmaya çalıştığım vatandaşlarımızın da aynı görüşü paylaştıklarına tanık oldum.

Suriye’deki gelişmelerden en çok zarar gören ülke durumundayız ve mevcut Suriye rejiminin bir an önce gitmesi için başlangıçta birlikte hareket ettiğimiz “Yılların müttefiki” ABD, geçmişte olduğu gibi yine bizleri rahatsız kılan tutumunu devam ettirmede bir sakınca görmemektedir. Değerli hemşerilerim, Suriye’de devam eden gelişmeleri dikkatle izliyorlar ve ülkemizin bu gelişmelerden en çok zarar gören ülke olması nedeniyle çok büyük üzüntü duyduklarını belirtirlerken; “Karşı karşıyla kaldığımız rahatsızlıkların kulak bulmamasının artık çok ciddi şekilde sorgulanması gerekir…” demekten de  kendilerini alamıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN