• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

KUMARCI BİR BAŞKAN: DONALD TRUMP!

Reklam
, 0 Yorum

ABD Başkanı Donald Trump’un  kumarhane işletmecisi olduğunu biliyor muydunuz. Şimdi de, siyasette kumar oynamayı sürdürmesinin sebebi bu olsa gerek. Sadece ABD’yi değil, dünyayı kumar masasına yatırmış gibi! Hamle üstüne hamle yapmakta ve kumar oynamayı, oynatmayı sürdürmektedir.

Kumar oynamak, oynatmak gayet riskli bir iştir. Öyle anlaşılıyor ki, Donald Trump kumar oynamak ve oynatmaktan edindiği çok kazanmak için risk almak meziyetini siyasette de sürdürmek kararlılığında. Bunun için dünyayı ateşe vermekten bile çekinmiyor. ABD Başkanı seçildiğinden bu yana icraatlarına bakın, sözün tam anlamıyla KUMARCI BİR MAFYA BABASI izlenimi vermektedir.

Kumarda (REST ÇEKMEK) diye bir tabir vardır. Oyuncu önündeki paranın tümünü ortaya koyar, oyunla ilgili sert ve kesin olarak son sözünü söyler. İşte Başkan Donald Trump’un politikası bu! Elindeki kartlar güçlü olunca da, pervasız bir şekilde kumar masasına sürmektedir.

Trump’un, İran’la ilgili aldığı son karar ortada. Bütün dünyaya rest çekerek (Ya ABD ile olacaksınız, ya İran’la!) demek gücünü ve hakkını kendisinde görüyor! Trump, sadece kumarbaz değil, galiba biraz da kaçık! Gerçekten de adamda deli cesareti var! Dünya yansa umurunda bile değil! Yeter ki işler kendi çizdiği rotada yürüsün!

Dileriz ki, ABD Başkanı Donald Trump  21. Yüzyılın HİTLERİ olmaz, Dünyayı üçüncü bir dünya savaşına sürüklemez. Kumar masasından bir an önce kalkar da, dünya rahat bir nefes alır. Bilindiği gibi 6 Kasım 2018’de ABD’de yapılacak kongre ara seçimleri, hem ABD Kongresi hem de Donald Trump yönetimi açısından hayati önem taşımaktadır. Ara seçimlerde 435 sandalyeli Temsilciler Meclisinin tamamı, 100 sandalyeli Senatonun ise üçte biri (33) yenilenecek. Şu anda her iki kanatta da üstünlüğü elinde bulunduran Cumhuriyetçilerin temel amacı bu üstünlüklerini sürdürmek. Demokratların hedefi ise en az birinde üstünlüğü ele geçirmek ve 2020’deki başkanlık seçimlerine olabildiğince avantajlı girmektir. Trum’un Başkanlıktan indirilebilmesi için Demokratların kazanarak, seçimleri almaları lâzım. Dileriz ki,bu gerçekleşir de Dünya bu DELİ BAŞKANDAN kurtulur!

ANEKDOT

Akıl hastanesinde doktor, kendisini Peygamber zanneden hastasıyla konuşmaktadır:

-Peki, Peygamberlik görevini sana kim verdi?

Hasta ciddiyetle cevap verir:

-Hazret-i ALLAH!

Muayene için sırada bekleyen bir başka hasta hemen müdahalede bulunur:

-Hayır, yalan söylüyor. Ben ona öyle bir görev vermedim!

TAŞLAMALAR

DÖVİZ ÇILDIRMIŞ GİBİ

SUÇLUSU DA PAPAZMIŞ

BİZİM HAHAM ORADA

ZEVK-Ü SEFAYA DALMIŞ

 

BIRAKINIZ PAPAZI

MAÇA KIZINA KARŞI

PENSİLVANYA’DA HAHAM

TAKAS ET KARŞILIKLI

 

PAPAZ KAÇTI OYUNU

OYNAYALIM BİRLİKTE

KİMİN ELİNDE KALIR

ABD’NİN ELBETTE

 

NE KIYMETLİ PAPAZMIŞ

BU GÂVURUN PAPAZI

DURMUYAR YÜKSELİYOR

DOLARININ ATAŞI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN