• Dolar Alış 7.5593TL
  • Dolar Satış 7.5292TL
  • Euro Alış 8.9590TL
  • Euro Satış 8.9232TL
Reklam
Reklam

KUMPAS DAVALAR!

Reklam
, 0 Yorum

(KUMPAS DAVALAR) deyimine artık alıştık. Bu deyimi ilkönce Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Poyrazköy ve benzeri davalarda işittik. Bu davalar, Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırmak için kurgulanmış FETÖ kumpaslarıydı.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra FETÖ’nün kurguladığı kumpas davaları açığa çıktı. O davaların hakimleri, savcıları, kurgulayıcıları mahkum oldular, kimileri derdest edilip cezaevlerine tıkılırken, kimileri yurt dışına kaçtılar. Ama, kumpas davaların sonu gelmedi. Kumpas davaları kurgulamak, FETÖ’den başkalarına geçmişti. Yeni kumpaslarla, yine adalet şaşırtılıyor, canlar yakılıyor, çaresiz bırakılan zavallılar derdest edilerek cezaevlerine tıkılıyordu.

Türkiye’nin şu kaderine bakınız ki, Yurt içindeki kumpas davalar yetmemiş olacak, bu davaları şimdilerde yurt dışına ihraç etmiş bulunuyoruz. İhraç emtialarımız arasında artık kumpas davalar da bulunmakta.

Yurt dışına ihraç ettiğimiz kumpas davalarının en önemlisi RIZA SARRAF’LA ilgili olanı. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Rıza Sarraf gittiği ABD’de tutuklandı. Sarraf’ın Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunu anımsayarak, ABD’ye NOTA bile verdik. Sonra baktık ki, Sarraf, ABD’nin kurduğu kumpasın bir parçası olmuş, vatandaşı olduğu Türk yetkililer hakkında ifadeler vermekte.  İtirafçı olarak durumu kurtarma çabası içinde. Sanık’ken (TANIK) OLMUŞ. İşi anlayarak (Bu Türkiye’ye karşı kurgulanmış ABD patentli bir kumpas davadır) dedik.

Sonra, Halk Bankası eski genel müdür yardımcısı Hakan Atilla’yı göndererek, yem diye ABD’nin önüne attık. O’nu da derdest edip cezaevine tıktılar. Jüri, zavallı Atilla’yı 5 sebepten suçlu buldu. Kesin karar 11 Nisan 2018’de verilecek. Oysa, rüşvet alıp-vermeyen tek kişi oydu. Tek suçu, verilen emirleri uygulamaktan ibaretti.

Evet, Türkiye son yıllarda KUMPAS DAVALARA alıştı. Kumpas davaları ABD’ye bile ihraç etti. 17/25 Aralık 2013’te yaşanan olayların üstü kapanmasa, adları geçen dört bakan hakkında gereken soruşturma başlatılsaydı, KUMPAS DAVALARI ABD’ye ihraç etmiş de olmazdık.

KUMPAS DAVALAR KAVRAMI, adalet kavramına büyük zararlar vermekte, adalete olan güveni büyük ölçüde sarsmaktadır. Artık, açılan her siyasi davaya (BU DA KUMPAS BİR DAVA OLMASIN) şüphesi içinde yaklaşıyoruz. Son olarak  Ataköy ve Beşiktaş Belediyelerine açılan davaların da kumpas davalar olduğu CHP’liler tarafından iddia edilmekte. Bu (KUMPAS DAVALAR) kavramı, adalete olan güveni büyük ölçüde sarsmış durumda. Türkiye’de adalete duyulan güvenin yüzde 20’ler düzeyine düşmüş olması ve adeta yerlerde sürünmesi ne kadar üzücü bir durumdur.

Bakalım, aldığı bu derin yaradan ADALETİ YENİDEN NASIL SAĞLIĞINA KAVUŞTURACAĞIZ!

İMDAT FRENİ İLE KAHVE İSTEMENİN BEDELİ!

Trenin Kurtalan’a yeni geldiği yıllarda Siirtli zengin, birinci mevkide yer ayırtmış, iki-üç Arkadaşıyla Ankara’ya gidiyorlarmış. Aralarında, yine Siirtli olan genç bir öğretmen varmış. Onu da, Ankara’da kendilerine mihmandarlık yapsın diye götürüyorlarmış. Ne de olsa okumuş, uyanık biri!

Hemşerilerimiz trene binip, kompartmandaki yerlerini almışlar. Zenginin dikkatini “İMDAT FRENİ” çekmiş. Okuma yazma bilmediği için ne olduğunu, neye yaradığını bilememiş. Genç öğretmene sormuş:

-Bu ne işe yarar? demiş.

Öğretmen, gösterilen şeyin “İMDAT FRENİ” olduğunu biliyormuş ama, Hacı Ağayı oyuna getirmiş:

-Çay, kahve içmek isteyenler onu çekerler. Görevliler, gelip ne istediğini sorarlar! diye cevap vermiş.

Bunun üzerine zengin Siirtli, imdat frenine asılıp çekmiş. Tren de, bir anda “ZINK” diye durmuş. İmdat freninin çekildiği kompartman belli olduğu için kondüktörler koşuşmuşlar, içlerinden biri, telâşla sormuş:

-Ne var, ne oldu?

Siirtli zengin cevap vermiş:

-Bize beş kahve getirin!

Bunun üzerine Kondüktör ceza makbuzunu çıkarmış ve makbuzu kesip:

-50 lira rica edeceğim! demiş.

Henüz işin farkında olmayan zengin, çıkarıp 50 lirayı vermiş amma, söylenmeden edememiş:

-Yahu, trende bir fincan kahve kaç paraya ki…

TAŞLAMALAR

AKP’Lİ REİSLER

İSTİFA ETTİRİLDİ

CHP’LİLER İSE

İŞTEN EL ÇEKTİRİLDİ

 

YOLSUZLUK MU YAPMIŞLAR

KARARI KİM VERECEK

KADI DAVACI, MUHZIR

ŞAHİTLİK Mİ EDECEK

 

ADALETE GÜVENEN

YÜZDE KAÇ BU ÜLKEDE

MÜLKÜN TEMELİ OLAN

ADALETİM NEREDE

 

(ADALET) HEM ERKEĞİN

HEM BAYANIN ADIDIR

HER TÜRLÜ DENSİZLİĞİN

ETKİLİ İLACIDIR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN