• Dolar Alış 7.7778TL
  • Dolar Satış 7.7468TL
  • Euro Alış 9.1135TL
  • Euro Satış 9.0771TL
Reklam
Reklam

MAAŞA BAĞLANAN GAZETECİLER!

Reklam
, 0 Yorum

Satılık veya kiralık kalemler piyasada her zaman için vardır. Hatta satılık ve kiralık kalem enflasyon var diyebiliriz! Gerçi, zamana ve mekâna göre fiyatlar iner veya yükselir amma, arayan, her zaman için kesesine uygun kiralık veya satılık kalemler bulabilir!

İşin doğrusu, satılık kalem bulmak, kiralık kaleme göre daha zor bir iştir. Çünkü kalem kiralık olursa sahibi için devamlı akar olur! Bu bakımdan, kimse kalemini satarak devamlı bir akarını elden çıkarmak istemez!

Bir kalemin satış veya kira bedeli ne kadar olur derseniz, böyle bir alışverişin içinde olmadığımız için elbette bilemeyiz. Ancak, şunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 100 bin liraya satın alabileceğiniz bir kalemi, bir yıl için rahatlıkla 10 bin liraya kiralayabilirsiniz!

Tabii, alışverişte kalemin kalitesi de önemli! Güzel yazan kalemlerle, gelişigüzel yazan kalemlerin fiyatlarında büyük farklılıklar vardır.

Kalem kiralayacak veya satın alacaklara tavsiyemiz! Güzel yazanını bularak alın veya kiralayın da, sonra mürekkebi elinize yüzünüze bulaşmasın!

Bugün böyle bir yazı yazmak nerden icap etti diye sorulabilir. Konuya açıklık getirelim. AKP’li gazeteciler, yazarlar birbirlerine düşünce ilginç bazı ilginç gerçekler de ortaya çıkmakta. Yaygın medyada yazarlık yapan bazı sözde gazetecilerin, başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi olmak üzere diğer bazı AKP’li Belediyeler tarafından maaşa bağlandıklarını, birbirlerine karşı hasımane yazılarından anlaşılmaktadır.

Gazetecilik mesleğini kullanarak, belediyelere ve muhtemelen başka kamu kurum ve kuruluşlarına maaşa bağlatılan yazarlardan, gazetecilerden hep söz edilmiştir. Yandaş medyanın oluşması da zaten böyledir. Gazete sahiplerini, yazarları yönetim kurullarına almak, belediyelerde kadrolu eleman olarak çalışıyor göstermek suretiyle nemalandırmak, böylece ağızlarına kilit vurmak geçmişte de olan işlerdendi.

Hem bunu yalnız yaygın medya yapmıyor, iller, ilçeler bazında devletin kurum ve kuruluşlarında da maaşa bağlanan bir hayli gazeteci maskeli yazarların, çizerlerin ve sözde gazetecilerin olduğu iddiaları oldukça yaygındır.

Kurum ve kuruluşlar, önlerine kemik atarak bazı gazeteci-yazar müsveddelerini susturmayı, kendi lehlerine şakşakçılık, yağdancılık yapmalarının yolunu hep açık tutmuşlardır. Bu dün de böyleydi, bugünde böyledir. SATILIK VE KİRALIK KALEMLER oldukça da bu hep böyle olmağa devam edecektir.

Kalem kiralayacak veya satın alacaklara tavsiyemiz! Güzel yazanını bularak alın veya kiralayın da, sonra mürekkebi elinize yüzünüze bulaşmasın!

ANEKDOT

İşi, para karşılığı yazmak ve haber yapmak olan gazeteci, yine bir haberinde bürokratın birini karalamış ve rüşvet aldığını ima eden bir haber yapmıştı.

Gerçekten de rüşvetçi olan bürokrat, tanıdığı ve kaleminin satılık olduğunu bildiği gazeteciyi çağırtmış, açık-açık aleyhinde yaptığı haberi düzeltmesi için ne kadar para istediğini sormuş.

Sözde gazeteci cevap vermiş:

-Aleyhindeki haberi yapmam için bin lira vermişlerdi. Düzeltmem için 3 bin lira vermen lazım. Bin lirayı, haberi yaptırana geri vereceğim. 2 Bin lirası bana kalacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN