• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

MAL VARLIĞI ARAŞTIRMASI TALEBİYLE SUYU BULANDIRMAK!

Reklam
, 0 Yorum

Son günlerde gündeme getirilen konulardan biri de Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni partilerini önümüzdeki günlerde ilan edecek olan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a heyet gönderdiği iddialarıdır. Sosyal medyada ve bazı yayın organlarında yer alan bu asılsız haberler üzerine Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’dan açıklama geldi.

Kalın tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Sayın Feyzullah Kıyıklık yıllarca AK Parti’de siyaset yapmış büyüğümüzdür. Şu anda kendisi milletvekili değil. Sayın Babacan, Davutoğlu’nu ziyaret etmeleriyle ilgili kendi beyanından anlıyoruz. Cumhurbaşkanımızın bir görevlendirmesi söz konusu olmamıştır.

Kendi açıklamasında kimseye telkinde, icbarla gitmediklerini ifade ediyor. Buradan da ne amaçla gittiği anlaşılıyor. Böyle bir görevlendirme ‘gidin, konuşun, parti kurmaktan vazgeçin’ gibi herhangi bir görevlendirme söz konusu değildir.”

Yine İbrahim Kalın tarafından yapılan aynı açıklamada, Cumhurbaşkanı tarafından DALEVERECİ olmakla itham edilmesi üzerine Türkiye Büyük millet meclisinde komisyon kurulmasını isteyerek, kendisinin ve Cumhurbaşkanının mal varlığının araştırılmasını isteyen Ahmet Davutoğlu’nun bu talebine de cevap niteliğinde olduğu anlaşılan şöyle bir cümle yer almaktadır:

“Cumhurbaşkanımızın mal varlığı beyanı bellidir. Ailesiyle birlikte verilmiştir.

Şehir Üniversitesi’yle yürüyen bir tartışma var. Orada YÖK’ün çalışması devam ediyor. Öğrencilerin mağdur olmaması, çalışmaların kesintiye uğramaması için ne yapılması gerektiği hal yoluna koyacaklarını umuyor ve bekliyoruz. Orada bir mağduriyet arzu edeceğimiz bir şey değil. Bu konu üzerinden siyaset yapmak gündem saptırmaktır.”

Bu beyanattan da anlaşılacağı gibi, Sayın Cumhurbaşkanının, Ahmet Davutoğlu’nun “mal varlıklarının araştırılması” konusundaki talebi reddedilmiştir.

Öyle ya, zaten daha önce mal beyanında bulunulmuşken, bir araştırma komisyonu kurularak meclisi boş işlerle uğraştırmanın ne âlemi var! Anlayacağınız, Davutoğlu’nun isteği, suyu bulandırmaktan ibaret. Yani Davutoğlu çağrıda bulundu diye, adam yerine koyup suyun bulandırılmasına müsaade mi edilecekti!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN