• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

MERAK EDİYORLAR

Reklam
, 0 Yorum

Yılın beşinci ayını da yarıladık ve ilimizde geçen yıllardan devam eden bazı hizmetlerin yanı sıra verilen bazı müjdelerin akıbeti, hemşerilerimizin merak konusu olmaya devam etmektedir.

İlk ele alınan bölünmüş yollar arasında değerlendirilen Siirt-Kurtalan yolu ile 30 yılı aşkın zamandır devam eden Siirt-Eruh yolunun bu çalışma sezonu içinde bitirilip bitirilmeyecekleri, havaalanımızın yeniden hizmete açıldıktan sonra haftada üç gün dönüşümlü olarak gerçekleştirilen Siirt-İstanbul seferleri dışında Siirt-Ankara seferlerinin ne zaman düzenleneceği, diğer önemli bir ulaşım ağımız olan Siirt-Pervari-Van-Çatak yolu ödeneğinin arttırılması hususları, geceleyin sahura kadar dışarıda bir araya gelen hemşerilerimizin gündeminde yer alıyor ve bu konuda sağlıklı bir bilgi edinilemediğinden de söz ediliyor.

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri olan işsizlik konusunda aylar önce verilen müjdeyle ilgili olarak da değerlendirmede bulunulurken; “Şirvan ilçemizdeki Bakır madenlerinin yerinde işletilmesini sağlayacak bir tesisin açılacağı ve bu tesiste yaklaşık 10 bin kişinin istihdam edileceği müjdelenmişti ama, bu müjdeden ses seda çıkmıyor. Yurdumuzun bazı noktalarında hızlı trenler devreye sokulurken, 60 yılı aşkın zamandır Kurtalan ilçemize getirilmiş olan Demiryolunun Siirt il merkezine ve buradan da uygun görülecek noktalara uzatılacağı açıklamaları da lafta kalmış görünüyor. Verilen müjdelerin gerçekleştirilmemesi, bundan böyle dile getirilecek söylemlere güven duyulmamasına sebebiyet verecektir ve bu görüş yaygınlaşarak ağırlık kazanmış bulunuyor..” demektedirler.

Geçtiğimiz süreçte, dile getirilecek beklentilere kulakların tıkalı kalacağı görüşünü de paylaşanlar var ve “Herkes İstanbul’da kamp kurduğuna göre, 23 Haziran’dan sonraki hizmet süreci nasıl işleyecek diye merak edilmektedir. Başta ekonomimiz olmak üzere diğer önemli sorun ve beklentilere çözüm üretmek için arzulanan el birliği konusunda duyarlılık gösterilecek mi diye düşünmeden edemiyoruz..” ifadelerini kullandıklarına tanık olmaktayım. Merak yolu ile de beklentilerin sorgulanmasında yarar vardır diyerek bu seslendirmelere dikkat çekiyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN