• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

MERGEN, ÖĞRENCİLERE DENEYİMLERİNİ AKTARDI

Reklam
, 0 Yorum

Gazetemiz koordinatörü ve yazarı Ayhan Mergen, gözlem ve deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Mergen, Zübeyde Hanım Anadolu Meslek Lisesi Halkla İlişkiler Bölümü öğrencilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği söyleşide, gözlem ve deneyimleri ışığında yazarlık ve gazetecilik konusunda bilgi verdi.

Okulun konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşide Mergen, gazeteci veya yazar olmak isteyenlerin mutlak surette bol-kitap bol okumaları ve çok iyi gözlem yapmaları gerektiğini anlattı.

Yazar ve gazeteciliğin temel şartlarından birinin o dile hakim olması olduğunu belirten Mergen, “Bunun için de öncelikle bol-bol kitap okumalısınız. Çünkü bir yazarın yazdığı dile mutlak bir hakimiyeti olması, kelime haznesinin de çok zengin olması gerekir. Bunları da sağlamanın tek yolu bol-bol kitap okumaktan geçer. Yaşınıza uygun Dünya ve Türk klasiklerini okuyun. Öte yandan gözlem konusunda da çok hassas olmalısınız. Daima çevrenizi gözlemleyin, çünkü bu gözlemlerinizi satırlara aktaracaksınız” dedi.

Kendi yazarlık deneyimini anlatan ve yayınladığı kitaplar hakkında bilgi veren Mergen, öğrencilerin konu ile ilgili sorularını da cevaplandırdı.

Okul Müdürü Sevda Onay, söyleşinin çok yararlı geçtiğini ve bu tür etkinlikleri sürdüreceklerini belirterek Mergen’e teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN