• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

MİLLET İŞSİZ, MİLLET AÇ, KİMİN UMURUNDA!!!

Reklam
, 0 Yorum

Türkiye’nin gerçekten çok önemli iki sorunu vardır. Bunlar, işsizlik ve pahalılıktır. TÜİK’in açıklamalarına göre ülkemizde işsizlik oranı son 15 yılın en yüksek seviyesine ulaşarak yüzde 14,7 olmuştur. Bu oran, devletin ilgili kuruluşunun verdiği resmi rakamdır. Ekonomistler ise gerçek işsizlik oranının yüzde 22’ler dolayında olduğunu, artık iş bulmaktan ümit kesenlerin iş için başvuruda bulunmaktan vazgeçmeleri sonucu rakamın daha düşük göründüğünü açıklamaktadırlar. Yabancı ekonomistler ise daha vahim bir tablo çizmekte ve Türkiye’deki asıl işsizlik oranın yüzde 26’lar düzeyinde olduğunu iddia etmektedirler. İşin bir başka kahredici yanı ise işsizler arasında 1 milyonun üzerinde üniversite mezunu gençlerin bulunmasıdır. Üniversite mezunu bir gencin ülkeye ve ailesine maliyetini düşünün ve buna göre yaşanan mali kaybı hesaplayın!

Yine TÜİK’in açıkladığı resmi rakamlara göre işsizlik oranı yüzde 14,7 seviyesinde gerçekleşmişken 15 yaş üzeri işsiz sayısı 124 bin artışla 3.5 milyona yükselmiş bulunmaktadır. İşsizlik oranının en yüksek olduğu iller ise MARDİN, BATMAN, ŞIRNAK ve SİİRT olarak sıralanmaktadır!

Son 15 yılın en yüksek oranındaki bu işsizlik rakamı yanında pahalılık halkın canını yakan en büyük sorunların ikincisi olarak kendisini göstermektedir. Bunun kanıtı patlıcan, patates, soğan, domates gibi temel ihtiyaç maddelerinin kilosunun 10 TL dolaylarında olmasıdır. Yani vatandaşlar hem işsiz, hem aşsız! Evlerde, tencere kaynamıyor. Ekonomik durum bu iken siz İstanbul’a dünyanın en modern havalimanını yapmışsınız, Çamlıca Tepesine 60 bin kişilik, 6 minareli cami dikmişsiniz, ne yazar. Osmanlı İmparatorluğu zamanında yapılan camileri örnek gösterdiğinizde, o camiler yapılırken, Osmanlı İmparatorluğunun ekonomik açıdan da dünyanın en büyük İmparatorluğu olduğunu düşünmelisiniz. Osmanlı İmparatorluğu mali sıkıntılarla boğuşuyor olsaydı Selimiye’yi, Süleymaniye’yi, Sultan Ahmet Camiini yapmazdı.

İşsizlikle ve pahalılıkla mücadele edilmesi gereken Türkiye’mizde 15 günden beri 31 Mart seçimlerinin sonuçlarıyla boğuşuyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına CHP’li Ekrem İmamoğlu mu, AKP’li Binali Yıldırım mı oturacak kavgası bir türlü karara bağlanmadı. Bu iki adaydan hangisi İstanbul Belediye Başkanı koltuğuna oturursa otursun, Türkiye’deki işsizlik ve pahalılık sorunu çözümlenmiş mi olacak. Elbette hayır! Onun için, bu kısır kavgayı bırakın, iktidar ve muhalefetiyle vatandaşların işsizlik ve pahalılık sorunlarına odaklanın. Size göre hava hoş. Nasıl olsa çocuklarınız işsiz, aileleriniz aşsız değil! İşsiz ve aşsız olan milletin kahir ekseriyetidir. Siz, mutlu azınlıklar olarak keyfinize bakınız, varsın millet yüzde 90’ı  sürünsün, umurunuzda mı!

(Atlar tepişir, eşekler ezilir) diyeceğim amma, buna da terbiyem müsaade etmez…

TAŞLAMALAR

ÜRETİM VE SANAYİ

RAFA KALDIRILMIŞTIR

BU YÜZDENDİR İŞSİZLİK

VE YOKSULLUK ARTMIŞTIR

 ÜRETİM VE SANAYİ

BİRBİRİNE PARALEL

İKİ DOĞRU GİBİDİR

DOĞRU DÜŞÜNSEK EĞER

 İŞSİZLİK YÜZDE ONBEŞ

RESMİ OLAN RAKAM BU

(ÖP BAŞINA KOY) DERİM

İNANDIN SEN, DOĞRU MU

 GERÇEK İŞSİZ ORANI

YÜZDE YİRMİYİ AŞMIŞ

GENÇ NESİL NE OLACAK

AKILLAR BUNA ŞAŞMIŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN