• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

MİLLET, NEYİN NE OLDUĞUNU YAŞAYARAK BİLİYOR!

Reklam
, 0 Yorum

Adına Türkiye İstatistik Kurumu denilen bir teşkilât vardır. Bu kurumun yaptığı hiçbir istatistiğin inandırıcı gelmediğini, milletin bu istatistiklerin sıhhatine güvenmediğini öncelikle vurgulayalım.

TÜİK’in, geçen yılın Mayıs ayı ile bu yılın Mayıs ayı arası için sözde yaptığı istatistik de bunlardan biri olarak algılanmaktadır. Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2020 yılı Mayıs döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 331 bin kişi azalarak 3 milyon 826 bin kişi olduğunu açıklayan TÜİK’İN, işsizliğin düştüğünü açıklayan bu istatistiğine inanmak mümkün değil. Olsa, olsa, iş bulmaktan umudunu keserek, iş aramaktan vazgeçenler vardır.

TÜİK, enflasyon rakamlarını verirken de aynı tutumu sergiliyor. Türkiye’de gerçek anlamda enflasyon yüzde 25’ler, 30’lar düzeyindeyken, yüzde 10’lar gibi göstermenin gayretini sergiliyor.

Doğrusunu isterseniz, kısa adı TÜİK olan bu kuruma artık halkın hiç mi hiç güveni kalmamıştır. Hatta deniliyor ki, TÜİK’İN verdiği rakamları üçe çarpın, gerçek rakam odur!

Bize de sorsanız, TÜİK’İN rakamlarını hiç mi hiç gerçekçi bulmuyoruz. Hem, millet zaten istatistiklere itibar etmiyor. Bir evde 3-5 işsiz varken, ocakta tencereler boş ve aş kaynamıyorken, TÜİK işsizlik sıfırlandı, enflasyon tek haneli rakamlara indi dese bile ne çıkar. Millet, neyin ne olduğunu yaşayarak biliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN