• Dolar Alış 7.8338TL
  • Dolar Satış 7.8025TL
  • Euro Alış 9.1583TL
  • Euro Satış 9.1217TL
Reklam
Reklam

MİLLET VE VEKİLLERİ

Reklam
, 0 Yorum

Milletvekilleri kendilerine yeni kıyak yasalar çıkara dursunlar. Maaşlarının 20 bin TL olduğu söyleniyor ama işin gerçeği bu değildir. Emekli olanlara ayrıca kıyak emekli maaşı verilmektedir. Yani,kıyak üzerine kıyak.

Gerçeğin bu olmasına karşılık, yine de bazı milletvekillerinin utanmadan, sıkılmadan   “Evimize et girmiyor!” diye yakındıklarını zaman-zaman medyaya yansıyan haberlerden öğreniyoruz. Doğrudur! Evlerine ne diye et alsınlar ki! Meclis bütçesinden süspanse edilen meclis lokantasında neredeyse bedava sayılabilecek etli yemekleri yemek varken! Hatta isterse maaile gider yerler. Hanımları da yemek yapmak, bulaşık yıkamak derdinden kurtulmuş olurlar!

Milletvekiline bol kepçe maaş verilirken, milletin memuruna, işçisine, emeklisine verilen nedir. İnsaf edin. İntibak yasası çıkaracağız diye yıllardan beri emeklilere ümit veriyorsunuz bir türlü çıkarmıyorsunuz, ama kendinize olunca bir çırpıda hallediveriyorsunuz!

Milletvekilleri kendi maaşlarını kendileri arttırıyorlar. Ölçü tartı onların ellerinde. Kendilerine bol kepçe, vatandaşa çay kaşığıyla veriyorlar! İşte millet  ve işte milletin vekilleri!

Keşke, maaşlarını hakketmek için gereken çabayı gösterseler. TBMM oturumlarını sürekli olarak izleriz de, genel kurul toplantılarına katılanların mevcut milletvekillerinin üçte birinden zaman-zaman az olduğu için oturuma ara verildiğine şahit oluyoruz.

Diyanet İşleri Başkanlığı açıklasa da öğrensek. Meclise gitmeden veya ara-sıra giden vekillerin aldıkları maaşları helâl mi,haram mı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN