• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

“MİLLETİN MALI DENİZ, YEMEYEN DOMUZ” MU!

Reklam
, 0 Yorum

Dini bütün geçinen bazı sahtekârların, “Bu ülke şeriat ile yönetilmiyor, bunun için devletin parasını yemek caizdir!” dedikleri yolunda söylemleri eskiden beri duyarız. Zaten, genelde kendilerini dini bütün gibi lanse eden bu çevrelerin bulundukları mevki ve makamları bu açıdan istismar ettikleri de oldukça yaygın bir kanaattir.

Dinimizde “KUL HAKKI” denilen kutsal bir hak vardır. Devletin malında ise 81 milyon insanın hakları olduğunu unutmamak lazım. Yani, sahte dindarların iddia ettikleri gibi “Türkiye, şeriat Devleti değil, parasını yemek caizdir!” zihniyeti, aslında, bu gibi kötü niyetli insanların maskeleridir. Yüce ALLAH, kul hakkı hariç, bütün hakları affedicidir. Ama kul ile helalleşmedikçe, Allah da affetmez.

KUL HAKKI, sadece Müslümanlar arası bir hukuk da değildir. Bir Müslüman’ın,  gayri Müslüman bir kişinin malını yemesi, Müslüman’ın malını yemesinden çok daha tehlikelidir. Çünkü gayri Müslüman, ahret gününde hakkına karşılık, Müslüman’ın İMANINI TALEP EDECEKTİR.

Devletin malında, bu ülkede yaşayan 81 milyon insanın hakkı vardır. Bunların içinde, Müslüman olanlar yanında Yahudi, Hıristiyan, Yezidi ve sair dinlerden olanlarla, ataistler de bulunmaktadır. Mahşer gününde, Devletin malını yiyenlerden hesap sorulduğunda, bu 81 milyon adına hesap sorulacak.

Siz, siz olun da “Devlet, şeriat devleti değil, bunun için malını yemek caizdir!” diyen sahtekârlara kapılmayın. Devletin malını yemek, veballerin en büyüğüdür. Malını yediğiniz bir kişi olursa, sizi affedebilir. Ama 76 milyon insanla helalleşmek imkânsızdır.

 “Devletin malı deniz, yemeyen domuz!” deyimi, bu açıdan çok sakıncalıdır. Aslında deyimin şöyle olması lâzım. “Devletin malı deniz bile olsa, hakketmediği halde yiyen domuz oğlu domuzdur!”

Bizden, uyarmak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN