• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

MİLLETVEKİLİ OLMAYI NEDEN İSTERDİM!

Reklam
, 0 Yorum

Siyasilerimiz (niçin milletvekili olmak istediklerini)  hep anlatıp dururlar. Hepsinin iddiası (Vatan, Millet, Sakarya!!!) Yani, VATANDAŞLARA  VE MEMLEKETE HİZMET AŞKI! İnanıyorum ki, bütün adayların beyanatları doğrudur. Hepsinin de sıcak gönülleri vatana, millete hizmet aşkıyla yanıp tutuşmaktadır! Hatta geçmiş seçimlerde bu sevda uğruna tefecilere borçlanıp, seçim harcaması yapan vatanseverlere de şahit olduk! Sevdanın büyüklüğü, yüceliği bundan belli!

“Her aslanın gönlünde bir kuzu yatar!” deyiminde olduğu gibi, bu fakirin gönlünde de MİLLETVEKİLİ OLMAK SEVDASI VARDIR! Ama, benim milletvekili olmak sevdam pek öyle (MEMLEKETE HİZMET, YA DA VATAN, MİLLET SAKARYA!!!) sevdası için değildir. Bakın, ben ne için milletvekili olmak istediğimi, kendime göre sebeplerimi sıralayayım:

*Öncelikle, yüksek bir maaşa kavuşacağım. Böylelikle, her ay, asgari ücrete denk olan emekli maaşımla ay sonuna kadar nasıl iki yakamı bir araya getireceğimin endişesinden kurtulacağım!

*Kıyak maaşa, kıyak emeklilik var. Sadece 2 yıl milletvekilliği yapsam, “KIYAK EMEKLİLİK”  yasasından yararlanır, yüksek bir emekli maaşına kavuşurum. Sağlık problemleri yaşadığımda yurt dışı dahil, en iyi hastanelerde hiçbir fark ödemeden muayene ve tedavi olmak şansına sahip olurum!

*Protokolde, ön sıraya kurulurum! Kırmızı pasaportum olur, uçakla seyahatlerimde VİP YOLCUSU olarak ayrıcalık görürüm. Girişlerde çıkışlarda kemerime kadar elbiselerimi çıkarıp giymekten kurtulurum!

*Dostlarımdan, akrabalarımdan birinin resmi kurumlarda çözülmesi gereken herhangi bir işleri olduğunda ve çözümlenmesi için bana müracaat ettiklerinde kartvizitimin arkasına “Hamili kart yakınımdır. Gerekli kolaylığın gösterilmesini rica ederim” notunu yazarak, gururla veririm!

*Müteahhit dostlarıma (şu an için müteahhit dostum olmasa bile milletvekili olursam, bir çok müteahhit dostlarımın olacağı kesindir!) ihaleler ve işler kotarırım!

*Akraba ve taallukatlarımın işsiz gençlerine hükümet kapısında iş bulurum! Ülkedeki rant kaynaklardan gücüm yettiğince yararlanmaları için gayret gösteririm!

*Ve kim bilir, belki son yıllarda, binlerce aç ve yoksulun oluşması pahasına ülkemizde sayıları hızla artan dolar milyarderlerinden biri olmanın inceliklerini kavrayarak dolar milyarderi olurum!

Daha çok sebepler de sıralayabilirim amma, bu kadar sebep kafi herhalde!!!

Tabii, bütün bunlardan sonra vakit bulursam (VATAN, MİLLET, SAKARYA=ANGARYA!) konularına da, bağlı olduğum siyasi partinin tüzük ve programında belirttiği ölçülerde, daha doğrusu Parti Genel Başkanımın direktifleri doğrultusunda çıkarılacak yasalara PARMAK KALDIRIP, İNDİREREK BÜYÜK KATKILAR SAĞLARIM!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN