• Dolar Alış 7.9641TL
  • Dolar Satış 7.9324TL
  • Euro Alış 9.4252TL
  • Euro Satış 9.3876TL
Reklam
Reklam

MİLLİ EĞİTİM BAKANINA TAVSİYEMİZDİR!

Reklam
, 0 Yorum

Okullar ne zaman ve nasıl açılacak konusunda tereddütler devam ederken, bizim, Milli Eğitim bakanı Sayın ziya Selçuk’a bir önerimiz olacak. Bilindiği gibi, okullar haftanın 5 günü açı, 2 günü kapalı tutulmaktadır. Oysa, okulların kapalı oldukları 2 günün değerlendirilmesi, yani Cumartesi ve Pazar günlerinde de açık tutulmaları durumunda, sınıf sayısı dolaylı olarak yedide iki oranında artmış olacaktır. Yani, sosyal mesafenin korunması açısından mevcut sınıf sayısı hiçbir ilaveye gerek kalmadan yedide iki oranında katlanacaktır.

Denilebilir ki, Cumartesi ve Pazar günleri öğrencileri ve öğretmenleri nasıl okullara getirelim. Hafta sonu tatili ne olacak. Bu konuda da bir önerimiz var. Öğrenciler sınıflar halinde ve dönüşümlü olarak okullara alınsınlar. Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü okula giden birinci grup sınıfları takip eden ikinci grup Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı ve Çarşamba günü okula gitsinler. Birinci grup ise bu defa Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar, Pazartesi günleri okullara ılınsınlar ve iki grup böylece dönüşümlü olarak okullarına devam ettirilsinler.

Evet, biraz karmaşık gibi görünen bir formül ama bu pandemili dönemde, hasta olmaktansa okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler bir zahmet bu kadarına katlansınlar. Türkiye genelinde mevcut 250 bin derslik olduğu düşünülürse bu formülün işletilmesi durumunda yaklaşık 80 bin derslik kazanılmış olacak. Bizden anımsatmak…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN