• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

MİLLİ PİYANGO ÇEKİLİŞLERİNDE HİLE VAR MI!!!

Reklam
, 0 Yorum

Bilindiği gibi Türkiye’de hemen her gün Milli Piyangonun ayrı bir çekilişi yapılmaktadır. Her ayın dokuzunda, ondokuzunda, yirmidokuzunda çekilen milli piyango biletleri yanında, bayram günleri için de özel çekilişler düzenlenir. 31 Aralık günleri yapılan çekiliş YILBAŞI ÇEKİLİŞİ olarak adlandırılır.  23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim günleri de özel bayram çekilişlerinin yapıldığı günlerdir.

Milli Piyango biletleri yanında bir de haftanın günlerine serpiştirilmiş olan Sayısal Loto, Şans Topu, On Numara, Süper Loto gibi çekilişler bulunmaktadır. Bunlardan SAYISAL LOTO haftanın iki günü (Çarşamba ve Cumartesi) çekilir. ŞANS TOPU’NUN çekilişi Çarşamba günleri yapılır. SÜPER LOTO Perşembe, ON NUMARA Pazartesi, günleri çekilir.

Takip edenler bilirler. Uzun bir süre önce Milli Piyango idaresi ile TRT arasında anlaşma bozulmuş ve Milli Piyango tarafından yapılan şans oyunları çekilişlerinin canlı olarak yayınlanmasına son verilmişti. Bu durum haklı olarak şans oyunlarını oynayan kesim tarafından şüpheyle karşılanmaya başlanmıştı. Nedeni de çok basit. Her ay milyonlarca lira ikramiye dağıtan Milli Piyangonun çekilişleri bir sır perdesi arkasında yapılıyor ve sadece sonuç kısmı açıklanıyor.

Yıllar geçtikçe ve FETO terör örgütünün faaliyetleri ortaya çıkmaya başlayınca hile yapıldığı iddiaları ayyuka çıkmıştı. Hatta milletvekilleri bile bu konuya dahil olup, oyunlarda hile yapıldığına dair kanıtlar göstermişlerdi.

Her ne kadar Milli Piyango idaresi bu konularla ilgili, oyunlarda kesinlikle hile yapılmıyor şeklinde açıklama yapsa da şans oyunları oynayanların yüzde 99’u oyunlarda hile yapıldığı konusunda görüş bildirmeye devam ediyorlar.

Milli Piyango Müdürlüğünde yapılan çekilişlerin şaibeli olduğu, mensuplarının çoğunun varlığının milyonlarla ifade edildiği, ancak bunun kamufle edildiği; çekiliş sonuçlarını değiştirmek ve istenilen rakamlara ikramiye çıkmasını sağlamanın hiçbir zorluğunun olmadığı; öncelikle TRT payı diye milyonlarca lira verilen canlı yayın ilişkilerinin ortadan kaldırıldığı; birçok özel kanaldan yayın talebi geldiği halde bu taleplerin kabul edilmediği; önceden çekilişi birkaç vatandaş ve gazeteci izlerken, TRT sözleşmesinin iptali sebebiyle izlemez hale geldiği; çekiliş yapıldığında 21.30’da internet sitesinde sonuçlar açıklanıncaya kadar kimsenin haberinin olmadığı, çekiliş sonucu belli olur olmaz ‘son 1 kupon tavrıyla’ hemen çıkan rakamları kapsayacak şekilde belli bayiler aracılığıyla iştirakin sağlandığı; bu yöntemin canlı yayın iptalinden sonra rahatlıkla uygulanır hale geldiği; iddiaları ayrıntılı olarak ifade etmektedir.

Milli Piyango çekilişlerine katılan milyonlarca işsizin, dar gelirlinin, emeklinin umutlarının sömürüldüğü iddialarına karşı kamuoyunu tatmin edici açıklamalar yapılması ve çekilişlerin şeffaf hale getirilmesi istenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN