• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

MURADA ERMEK

Reklam
, 0 Yorum

Murada ermek, uzun zaman gerçekleşmesine hasret kalınan dilek, istek veya beklentinin kucaklanmış olması anlamına gelir. Siirt olarak murada ermeye hasret kaldığımız sayısız beklentiler vardır ve bunlardan biri uzun yıllardan beri yapımı devam eden 55 kilometrelik Siirt/Eruh yolunun tamamlanarak hizmete sokulmasıdır. Geçen Haziran ayında Şırnak’taki incelemeleri sonrasında ilimize gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil Karaismailoğlu, bu yılın Eylül ayında Zorova köprüsünün tamamlanarak böylelikle yolun hizmete açılacağını dile getirmiş ve kısa bir aradan sonra ilimize ikinci gelişinde Pervari ilçemizin Beğendik köyünde yapım çalışmasına 1998’de start verilip bazı nedenlerle çalışmasına devam edilemediğinden 2014 yılında yapım çalışması yeniden başlatılan Türkiye’nin en yüksek köprüsü Beğendik Köprüsünün açılışında Siirt/Eruh yolunun da bu yılın Eylül ayında bitirilerek hizmete açılacağını bir kere daha vurgulamıştı.

Coronavirüs’ü ile mücadele edilen bir süreçten geçiyor olsak da, ele alınan hizmetlerin tamamlanması çalışması elbette devam edecektir. Haziran ayındaki ilk gelişinde Çetin Barajını, çok kısa bir süre sonra Beğendik köprüsünün açılışını gerçekleştiren Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu’nuın Eylül ayında da Siirt/Eruh yolunu hizmete açacağına yönelik açıklamasının az bir gecikme olsa bile gerçekleşeceği inancındayım. Çünkü sayın Bakan, uzun yıllardır yapımı devam eden söz konusu yolu tamamlanma aşamasında görmeseydi ve yol yapımında çalışan firmayla denetleyen Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkililerinin görüşünü almasaydı, böyle bir açıklama yapmazdı sanırım.

Sayın Bakan Eylül ayında Siirt/Eruh yolunun  açılışını gerçekleştirirse hemşerilerimin; “Şeytanın bacağını kırdık..” deyimini dile getireceklerine muhakkak gözüyle bakıyorum. Şeytanın bacağını kırmak deyimi; aksiliği yenmek, aksilikten kurtulmak anlamına gelir ve bu yolun açılışına tanık olduğumuzda ulaşım alanındaki beklentiler doğrultusunda öncelikle darısı Siirt/Kurtalan bölünmüş yolunun başına niyazında bulunacağız. Ağustos ayındayız ve Eylül ayına doğru yol aldığımızdan sayın Bakanımıza iki kez yaptığı açıklamayı hatırlatarak açılışa beklediğimizi hatırlatmak isterim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN