• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

“MÜTTEFİK”E TEPKİ…

Reklam
, 0 Yorum

İşsizliğin had safhada olduğu ve esnafın da sıkıntı yaşadığı süreçten geçerken, değerli hemşerilerimin ülkemizi yakından ilgilendiren konulara da duyarlılık gösterdiklerine şahit oluyor ve memnuniyet duyuyorum. Bilindiği gibi, ABD yıllardan beri “Müttefik” ve “Stratejik ortak” diye ifade edilmekte, ancak ülkemize karşı bu ifadelerle bağdaşmayan bir tutum sergilemektedir. Suriye’de yaşanan insanlık dışı gelişmeler sürecinde kendisi ile birlikte hareket ettiğimiz ABD, ilgililerimizin komşu ülkede DEAŞ dışındaki diğer terör örgütlerine silah ve mühimmat yardımında bulunmaması taleplerimize kulak tıkamış ve en önemlisi, ülkemizi ele geçirmeye kalkışan bir din istismarcısını da halen barındırmaktadır.

ABD’ye karşı zaman-zaman sert ifadelerle tepki gösterildiği halde tutumunda bir değişiklik olmamıştır ve Suriye’den çekilse bile hatırımıza binaen çekilmeyeceği çok iyi bilinmektedir. Emperyalist ülkenin bölgedeki emelleri devam etmekte ve bu nedenle bölgeyi terk etmesinin söz konusu olmadığı da biliniyor. Hemşerilerim, bu ülkenin stratejik ortaklığından vazgeçilmesinin nedenini anlamakta zorluk çektiklerine yönelik söylemleri arasında; “Ülkemizi ele geçirmeye çalışan bir haini yargılanmak üzere ülkemize göndermeyen ABD’nin halen müttefik ve stratejik ortak olarak görülmesine bir anlam veremiyoruz. Öyle ya, bir ülkeyi ele geçirmek kadar tehlikeli bir durum olabilir mi? Ve buna rağmen stratejik ortaklığından vazgeçilmiyor..” olması, yabana atılacak bir söylem değildir.

Türkiye’ye gelen ABD Suriye’nin Özel Temsilcisi Jamess Jeffrey ve ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Matthew Palner’in “Komşu ülkedeki gelişmeler, S-400’ler, ABD’nin çekilme planı” ile benzer konular için görüşmeler yaptıklarına dair haberleri dinlerken, hemşerilerimin müttefiklik ve stratejik ortaklığın devam ettirilmesine yönelik eleştirilerindeki haklılığı düşünmeden edemedim. Ben uzun zamandan beri taşıdığım aynı görüşü fırsat buldukça köşemden seslendirdim ama, dikkate alan yok!.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN