• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

NAMUSLULAR VE NAMUSSUZLAR!

Reklam
, 0 Yorum

Milli Mücadelenin kahramanlarından Türkiye Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı Merhum İsmet Paşa’nın (İNÖNÜ) çok meşhur bir vecizesi vardır: “Bir memlekette, namuslular, en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memleket için kurtuluş yoktur” buyurmaktadır.

Merhum İnönü’nün bu sözü nedense bana günümüzü anımsatmaktadır. Hani (Taşların bağlanıp, köpeklerin salınması) şeklinde bir deyimimiz var ya! Bu iki deyimi harmanladığımızda görünen köye kılavuz istemez. Namuslular bir şekilde korkutulup, sindirilmişlerdir. Yani taşların bağlanması misali bağlanmışlardır. Kimi iş derdine, kimi aş derdine düşmüş, kimi İFTİRAYA uğramak, damga yemek korkusuyla, susmuş, sinmiş, köşesine çekilmiştir. Namuslular susturulunca, haliyle meydanlar da namussuzlara, bir başka ifadeyle köpeklere kalmış olmaktadır.

Oysa (haksızlığa karşı susan, dilsiz şeytandır) anlamına gelen bir hâdis-i şerif vardır. (Susma, sustukça sıra sana gelecek) şeklinde yaygınlaşan bir de sloganımız bulunmaktadır. Dilsiz şeytan durumuna düşmemek için namusluların konuşmaları, hem de çok açık ve net bir tavır alarak namussuzlarla mücadele etmeleri şarttır.

Peki namussuzluk olarak nitelendirilebilecek işler nelerdir. Rüşvet, zimmet, irtikap, vurgun, talan, ihaleye fesat karıştırmak, (Devletin malı deniz, yemeyen domuz) anlayışına sahip olmak.

Aç bir insanın ekmek çalması namussuzluk değildir. Onun aç kalmasına yol açacak politikalar üretmektir, namussuzluk! İnsanları senden-benden diye ayırmak, birilerinin haklarını yerken, birilerini kayırmaktır. Namussuzluk. KPSS’de 80-90 puan alanları, mülakat denilen sistemle eleyerek, 55-60 puan alanları kayırmaktır namussuzluk!

Namuslular silkelenip (bana neci) olmaktan kurtulurlarsa, inanın ki, namussuzların ipini çekmek çok kolay olacaktır.

 TAŞLAMALAR

NAMUSLU OLMAK YETMEZ

NAMUSSUZLARA KARŞI

CESUR OLMAK GEREKİR

BUDUR HER İŞİN BAŞI

 SAKIN (BANA NECİLİK)

OLMASIN KARAKTERİN

DİLSİZ ŞEYTAN OLMAKLA

EŞ DEĞER BU BİLESİN

 BİRİLERİ YANMAZSA

AYDINLIĞA ÇIKILMAZ

VATAN VE MİLLET İÇİN

YANMAK GEREKTİR BİRAZ

 BU MİLLET NE ÇEKTİYSE

NAMUSSUZLARDAN ÇEKTİ

SUSKUN KALANLARIN DA

VEBALLERİ VAR BELLİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN