• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

NATO’DAN, BAĞLARINI KOPARMIŞ BİR TÜRKİYE DİLEKLERİMİZLE!

Reklam
, 0 Yorum

NATO Liderler Zirvesi hafta içinde Londra’da yapılacak. NATO’nun kuruluşunun 70. Yıldönümü dolayısıyla yapılacak toplantıya Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da katılacak.  Yapılacak bu NATO LİDERLER ZİRVESİ Türkiye açısından çok önemli ve hayati bir önem arzetmektedir. Türkiye, YPG’nin terör örgütleri kapsamına alınmasını isteyecek, büyük bir ihtimalle bu talebi reddedilecektir.

Gerçeğe bakarsanız, Türkiye’nin, NATO’DAN ayrılmasının zamanı çoktan gelmiş, geçiyor bile. Bir zamanlar Sovyetler Birliği tehditlerine karşı, NATO’YA girmek mecburiyetini hisseden Türkiye, o günleri çoktan aşmıştır. Artık, Sovyetler Birliği diye bir tehdit kalmadığı gibi, dünya için en büyük tehdidin ABD kendisi olduğu ortaya çıkmıştır.

Sovyetlerin çöküşünden sonra, dünya tek başlı bir duruma geldi. Tek başlı bir dünya, her zaman için iki başlı bir dünyadan daha tehlikelidir. Geçmişte, ABD’yi sınırlayan bir Sovyet Bloku vardı. Şimdi, ABD, arkasına NATO’yu ve AB’ı da alarak dünyayı şekillendirmek istiyor. Bunun son ve açık örneği, Ortadoğu coğrafyasında yaşanan durumdur. ABD, AB ve İsrail Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmek istemektedir. Planın adı da belli (BÜYÜK ORTADOĞU PROJESİ!) Tabii, bu proje, Rusya’yı ve Çin’i kale almadan yazılan bir senaryoydu! Ancak Rusya ve Çin bu projeye karşı olduklarını ortaya koydular. Rusya, Suriye’de fiilen var. Bölgemiz ülkelerinden İran da, bu konuda Rusya’nın yanında yer almış bulunmaktadır.

NATO, Türkiye’ye karşı hiç de müttefik gibi davranmıyor. Hedefleri Ülkemizi bölmek olan terör örgütlerini açık bir şekilde desteklemektedir.  Devletlerin güçleri bellidir.  Hamaset yapmağa gerek yok! Türkiye, terör belasından 35 yıldır kurtulamıyor. Türkiye’nin menfaati NATO içinde kalmak değil, belki de Bölgenin son durumu çerçevesinde Rusya’nın, Çin’in, İran’ın ve hatta Suriye’nin yanında yer almaktır.

Şimdi bu soruyu kendi kendimize sormamız gerekir. Türkiye olarak bugüne kadar NATO’DAN ne fayda gördük. NATO, zor zamanlarımızda hep bizi yolda bırakmadı mı. PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye (Suriye’deki kara kuvvetlerimiz) diyen ABD değil mi!

Dileriz ki hafta içinde yapılacak NATO LİDERLER ZİRVESİ, zaten aramızda gayri ciddi olan bağın kopmasına vesile olur! NATO’DAN bağlarını koparmış bir Türkiye dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN