• Dolar Alış 7.9432TL
  • Dolar Satış 7.9115TL
  • Euro Alış 9.4266TL
  • Euro Satış 9.3890TL
Reklam
Reklam

NE DEĞİŞTİ?

Reklam
, 0 Yorum

Bu soruyu makam sahibi olup, bir görevi yürüten herkesin zaman-zaman kendisine sorması gerekiyor. Benim bu işi üstlenmemle ne değişti? Ya da yıllardan beri yürüttüğüm bu görevde ne gibi aşamalar sağladım? Bun soruların sık-sık kişilerce kendilerine sorulması gerekiyor.

İster kamuda yönetici olsun isterse sıradan bir iş.. Örneğin bir temizlik işçisi ya da yardımcı hizmetli olsun. İsterse esnaf, tüccar ya da zanaatkar olsun yine fark etmez. İsterse bir sivil toplum örgütünün dernek, vakıf veya benzeri bir sivil toplum örgütünün başkanı olsun yine de fark etmez. Hatta isterse bir basın mensubu olsun, yine fark etmiyor.

Görevde olan herkes bu soruyu kendi kendisine yöneltmeli ve yine kendisi cevaplandırmalıdır. Benden önce bu görevi üstlenenler neler yapıyordu? Ben neler yapıyorum. Sorunlarını henüz çözememiş olan Siirt’in sorunlarına yeni sorunlar mı kattım, yoksa bazılarının bertaraf edilmesine vesile mi oldum?

Benden önce durum nasıldı? Şimdi nasıl? Bir ilerleme mi var yoksa bir gerileme mi var? Bunun yanı sıra özellikle uzun süreden beri o işte olanlar kendi görev yaptıkları zamanları da bir değerlendirmeye almalı. Görev yaptığı süreyi göz önünde bulundurarak yaptığı hizmetlerin durumunu değerlendirmelidir.

Bu soruya objektif cevaplar vererek kendisini sorgulaması, kendi durumunu değerlendirmesinde büyük katkılarda bulunacaktır. Tabii ki böyle bir kaygısı varsa… Ben başarılı mıyım, ben hakkımı helal ediyor muyum diye vicdanen kendisini sorguluyorsa.

Yürüttükleri görevde kendilerinden bir öncekine göre yeteri kadar daha çok hizmet yapanlara ve o hizmeti daha ileriye götürenlere ne mutlu. Aynı şekilde uzun süreden beri o makamı işgal etmelerine rağmen, heyecanlarından bir şey kaybetmeyen ve her gün yeni bir şeyler ekleyebilenleri de kutlamak gerekiyor.

Ancak kendilerinin göreve gelmeleri ile birlikte hizmet kalitesinin arttıramamış ya da yıllardan beri hiçbir ilerleme sağlanmadan rutin, aynı hizmeti vermeye devam edenlerin de bu tutumlarını değiştirmeleri gerekiyor.

Unutmayalım ki, Siirt’in sorunları çok ve bu sorunları çözebilmek için hepimizin ama gerçekten hepimizin çok büyük bir özveri ile çalışması büyük önem arz ediyor. Bu soruyu kendimize sık-sık soralım ve hizmetlerimizi öyle yürütelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN