• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

NEFESLER TUTULDU

Reklam
, 0 Yorum

Pazar günü ülkemizin geleceğini tabi ki bu arada hepimizin geleceğini bir anlamda şekillendirecek seçimleri gerçekleştirerek, yeni dönem için cumhurbaşkanımızı ve milletvekillerimizi seçeceğiz.

Her seçim önemli ama bu seçimler daha bir önemli. Çünkü bu seçimlerin ardından ülkemiz yeni bir idari sisteme geçecek. Bu seçimlerin sonucuna göre bu yeni sistemle ilgili hazırlıklar tamamlanıp  kalıcı hale gelecek  veya bir geçiş döneminin ardından tekrar parlamenter sisteme döneceğiz. Yani halkımızın sonucu nasıl teveccüh ederse etsin değişiklikler dolu bir zaman dilimi geçireceğiz.

Seçimlerle ilgili hazırlıklar tüm ülkede olduğu gibi ilimizde de tamamlandı. Hem il-ilçe seçim kurulları  hem de partilerle adaylar gerekli çalışmaları yürüttüler, sandık kurulları belirlendi. Seçimde kullanılacak oy pusulaları ve diğer evraklar seçim kurullarına teslim edildi. Partiler ve adaylar ulaşabildikleri her seçmene, her türlü aracı kullanarak ulaşmaya çalıştılar.

Artık nefesler tutuldu ve hepimiz oy vermek için Pazar sabahı, sonuçları öğrenmek için de akşam saatlerini büyük bir heyecanla bekleyeceğiz. Seçimin öneminin bilincinde olan halkımız büyük bir katılım gerçekleştirecektir.  Tahminin o yönde. Sanırım günümüz teknolojisi sayesinde gecenin ilk vakitlerinde sonuçları önemli ölçüde öğrenmiş olacağız. Dileğimiz  seçimlerin huzur ve barış içerisinde, dostane bir havada  geçmesidir. Seçim şimdiden ilimize ve ülkemize hayırlara vesile olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN