• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

NÜKLEER SİLAHLARDAN ARINDIRILMIŞ BİR DÜNYA!

Reklam
, 0 Yorum

Bilindiği gibi 6 Ağustos 1945’te insanlık tarihinde bir ilk yaşanmış ve ABD tarafından Japonya’nın Hiroşima kentine ATOM BOMBASI atılmıştı. Dünya büyük bir felaketle karşı karşıyaydı. Aynı ABD 3 gün sonra yani 9 Ağustos 1945 günü ikinci ATAM BOMBASINI Nagazaki’ye atarak dünyada ATOM BOMBASI kullanan tek ülke olmuştu.

Bugün, artık birçok ülkelerin ellerinde ATOM BOMBALARI bulunmaktadır. Üçüncü Dünya Savaşının çıkması durumunda, bütün dünya yerle yeksan olacak milyonlarca insan ölecek, yaralanacak, evsiz, barksız, yurtsuz kalacaktır.

İnsanlık, artık böyle bir savaşı kaldıramaz. Bunun için nükleer silah üretiminin durdurulması yanında, mevcut silahların da imha edilmesi gerekmektedir. Nükleer silahlardan arındırılmış bir dünya bütün insanlığın özlemidir. İnsanlar, birbirlerini öldürmek için değil, yaşatmak için gayret göstermelidir. Silah imalatına harcanan paralar insanlığın mutluluğu için harcansaydı, dünyamız cennete dönecekti.

Nükleer silahların kasıtlı veya yanlışlıkla kullanılması riskinin çok yüksek olduğunu da uzmanlar açık bir şekilde ifade etmektedirler. Ülkeleri yöneten liderlerin artık akıllarını başlarına almaları ve en azından nükleer silahlardan arındırılmış bir dünya için çaba göstermelerinin zamanı çoktan gelmiş ve geçmektedir.

Nükleer silahlardan arındırılmış bir Dünya dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN