• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

NÜKLEER SİLAHLARDAN ÇOK DAHA TEHLİKELİ

Reklam
, 0 Yorum

Dünya ülkeleri coronavirüs ile ilgili gelişmelere kilitlenmiş bulunuyor ve nükleer silahların yol açtığı tahribatlardan daha çok tehlike arz ettiği görüşleri paylaşılan virüsün yol açtığı ölümlerin asgari düzeyde kalması, salgını önleyecek bir koruyucu aşının bulunması ve tedavisine olumlu cevap verecek bir ilacın bulunması için tıp otoriteleri arayışlarını sürdürüyorlar.

Emperyal zihniyet sahibi küresel güçlerin çıkarları için el attıkları yerleri kan gölüne dönüştürdükleri bir süreçten geçiyorken Çin’de türeyen coronavirüs’ünün tüm dünya ülkelerini tehdit etmesi durumu, küresel bir musibet olarak hafızalardan silinmeyecektir sanırım. Yayılmakta olan ölümcül virüsle ilgili bazı iddialar varsa da, böyle bir virüse vücut buldurulduğu iddiasının mantıklı olmadığını düşünenlerdenim. Ürettiği nükleer silahlardan aldığı güçle kendisini dünyanın jandarması olarak gören ve dilediği yerlerde at koşturan ABD’nin de bu virüsten nasibini aldığı gerçeğine bakıldığında, kuvvetle muhtemel dillendirilen iddialara itibar edilmeyecektir.

Bilindiği gibi coronavirüs’ün ilk kez Çin’de görülmesine yönelik olarak da; “Çin bir biyolojik silah mı deniyor?,” diye bir iddia vardı ama böyle bir iddianın mantık dışı olduğu görüşünü paylaşanların; “Ölümcül virüs ABD, İngiltere ve Fransa’da da etkili olduğuna göre, bu iddianın asılsız olması ihtimali ağır basıyor…” dediklerini gözlemlediğimden, iddiaların asılsızlığını daha güçlü kıldığına hükmediyorum.

Çıkarları doğrultusunda el attıkları ülkeleri kan gölüne dönüştürenler, bir virüsün kendilerini de yok edebileceği gerçeğini dikkate alacaklar mı şimdiden bilinmez ama coronavirüs’ün, ürettikleri nükleer silahlardan çok daha tehlikeli olduğu  gerçeğinden ders çıkarmaları olasılığı yüksektir kanaatindeyim. Ağır silah üretimi için saniyede harcanmakta olan milyarlar insanların sağlığı için harcanmış olsaydı; günümüzde ne coronavirüs, ne de başkaca bir salgın hastalık, dünya gündemini işgal etmezdi. Bakalım süper güçler bu virüsten gereken dersi çıkaracak mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN