• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

ÖDÜLLÜ ARANAN TERÖRİSTLER KONUSUNDA!

Reklam
, 0 Yorum

Son haftalarda etkisiz hale getirilen teröristler arasında Bakanlıkça ödüllü olarak arananlara ait listelerde adı geçenlerin olduğu da memnuniyet verici bir gelişme olarak dillendirilmektedir. Bilindiği gibi İçişleri Bakanlığı aranan teröristlerden önemli ve etkili isimleri ihanet derecelerine göre sınıflandırmaya tabi tutmuş ve buna göre ödüller belirlemiştir.

Kırmızı, Mavi, Yeşil, Turuncu ve Gri listelerde adları geçen teröristler için belirlenen ödüller farklıdır. Kırmızı listede arananlar için konulan ödül 4 Milyon Türk Lirasıdır. Mavi Listede arananlar için ödül miktarı 1.5 Milyon TL., Yeşil Listede arananlar için 1 milyon TL, Turuncu listedekiler için 600 TL. ve Gri listede adı verilen teröristler için biçilen ödül ise 300 TL olarak belirlenmiştir.

Bizim merak ettiğimiz husus şudur. Acaba, bu ödüller sadece muhbirlere mi veriliyor. Terör örgütleriyle giriştikleri çatışmalarda kahramanca ve cansiperane çatışan güvenlik güçleri bu çatışmalar sırasında adları listelerde geçen teröristlerden yakaladıkları veya etkisiz hale getirdikleri varsa, öngörülen ödül onlara da verilmiyor mu! Verilmiyorsa, bu haksızlık değil mi! Diyelim ki çatışma sonrasında etkisiz hale getirilen teröristler arasında  Kırmızı, Mavi, Yeşil, Turuncu ya da Gri Listede aranan teröristlerin bulunduğu tespit edildi. Bize göre, daha önce belirlenmiş ödül o çatışmada yer alan güvenlik timinin mensupları arasında eşit şekilde paylaşılmalıdır. Güvenlik güçlerinin motivasyonları açısından böyle davranılmasının önemli olduğunu vurgulayarak İçişleri Bakanlığı yetkililerinin konuyla ilgili dikkatlerini çekmek istedik.

(Teröristlerle mücadele etmek zaten onların görevleri) denilerek, muhtelif renklerdeki listelerde aranan teröristleri ele geçiren veya etkisiz hale getiren güvenlik timlerine belirlenmiş olan ödüller verilmiyorsa, bu eksikliktir, hatta eksiklikten çok hasisliktir.

Teröristlerle mücadele etmek elbette güvenlik güçlerinin asli görevleridir. Ancak, cansiperane çarpışarak teröristleri etkisiz hale getiren kahramanları ödüllendirmek de elbette Devletin asli görevidir.

TAŞLAMALAR

YAKIŞIYOR MU BİZE

MÜZESİZ ŞEHİR OLMAK

İKİBİNONDOKUZ’DA

YİNE MÜZESİZİZ BAK

TARİHİ ZENGİN AMA

YİNE MÜZESİZ SİİRT

ARTIK MÜZEMİZ  OLSUN

SENEYE KALDI ÜMİT

HÜKÜMET BİNAMIZI

MÜZE YAPACAKLARDI

UN VAR, ŞEKER VAR AMA

HELVA YAPAN OLMADI

HELVA YAPMAK ELBETTE

USTALIK İSTEYEN İŞ

SİİRTLİNİN UNVANI

GEÇMİŞTİ HELVACIYMIŞ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN