• Dolar Alış 8.1479TL
  • Dolar Satış 8.1154TL
  • Euro Alış 9.6291TL
  • Euro Satış 9.5907TL
Reklam
Reklam

OKULLAR GERÇEKTEN GÜVENLİ

Reklam
, 0 Yorum

Covid -19 pandemisi konusunda toplum sanki üçe bölünmüş gibi.. Bir bölümü çok umursamaz ve önerilerin, tedbirlerin hiçbirine uymazken, diğer bir kesim ise bu kurallara uymada  çok aşırıya gitmekte ve adeta hayatı kendilerine zehir etmektedirler.. Üçüncü kesim bir geniş kesim ise tabiri  caizse  oyunu kurallarına göre oynamakta ve ellerinden geldiği oranda belirtilen kurallara uymaktadırlar.

Okullar yeni eğitim ve öğretim yılına başlıyorlar.. Şimdi bugünlerde çocuğu bulunan aileleri çocuklarını okula gönderip göndermeme konusunda bir düşünce sarmış durumda. Aileleri yukarıdaki kategoride değerlendirecek olursak, kurallara uymayan kesim için bir sorun yok.. Bunlar çocuklarını göndermeden yana bir eğilim gösteriyorlar ve bunlarda hiçbir sorun yok.. Sorun, kurallara uyanların oluşturduğu üçüncü kesim ile pandemi yüzünden hayatı kendilerine zehir eden kesimde.

Kurallara uyan kesimin önemli bir bölümünün gönlü çocuğunun eğitim ve öğretimden  yoksun kalmasına razı olmuyor.. Eğitimden yoksun kalmanın gelecekte çocuklarının hayatında önlerine çıkacak bir eksik puan olduğunu biliyorlar. Çünkü bunlar okula gitmeyen bir çocuğun pandemi açısından daha büyük tehlikelere maruz kalacağının bilincindedirler.

Sözüm geriye kalan kesime.. Lütfen çocuğunuzu okula gönderip göndermeme konusunda şapkayı önünüze alıp iyice düşünün.. Çocuğunuzu okula göndermezken sokağa, markete, pazara ve parklara göndermiyor musunuz? Buralar hijyen ve sosyal mesafe açısından ne kadar güvenli? Çocuğunuz maske takıyor olsa bile akranlarından kaçı maske takıyor?

Bir bunları değerlendirin bir de Milli Eğitim Müdürümüz Deniz Edip’in dediklerini değerlendirin.. Ben bu konuyu kendisiyle görüştüm.. Yaptığı işin  öneminin bilincinde ama aynı zamanda en ince detayına kadar her türlü önlemi almış  olmanın  da rahat ve güveni içerisinde.. İnsan onu dinlediğinde gerçekten her türlü kaygıdan kurtuluyor.

Çocukların sağlının kendileri için en öncelikli konu olduğunu belirten Sayın Edip, bu bilinçle hareket ettiklerinin altını çiziyor.. Bütün okullar dezenfekte edilmiş ve bu işlem belirli periyotlarla tekrarlanacak.. Bunun dışında bütün okullarımızda günlük dezenfekte işlemleri yapılacak.. Bütün okulların girişlerinde ayak dezenfektanı yer alacak.. Her okulda ateş ölçer bulunacak.. Bunlardan da daha önemlisi bütün okul yöneticileri ve öğretmenler bu konuda bir eğitimden geçirilmişler.

Milli Eğitim Müdürü Edip, bir adım daha ileriye giderek kaygı duyan bütün velileri okullara davet ederek alınan önlemleri bizzat yerinde görmeye davet ediyor.

Bu bilgilerin ardından haklı olarak hepimiz şu soruyu kendimize sormamız  gerekmiyor mu? Okullarımız mı güvenli, okula gitmeyen çocuklarımızın takılacakları marketler, parklar, cadde ve  sokaklar mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN