• Dolar Alış 7.8438TL
  • Dolar Satış 7.8125TL
  • Euro Alış 9.2983TL
  • Euro Satış 9.2612TL
Reklam
Reklam

OKULLARDA YARIYIL TATİLİ BİR AYA ÇIKARILMALIDIR!

Reklam
, 0 Yorum

Okullarımızda yarı yıl tatili Cuma günü öğrencilere karnelerinin verilmesiyle start alacak. Bu yıl da dersliklerin yeterli sayıya ulaşmamış olması nedeniyle “Sabahçılar” ve “Öğlenciler” olarak okullarına devam eden öğrencilerimizin bazıları sabahın köründe, bazıları da gecenin geç saatlerinde okuldan ayrılmanın sıkıntısına yaşadılar ve bu sıkıntı veliler tarafından da sık-sık dile getiriliyordu.

Yarıyıl tatilinin 4 Şubat günü sona ereceğinden söz eden bazı öğrenci velileri; “Bu yıl Kış mevsimi yurdun her yerinde sert geçiyor ve bu sertlik haliyle öğrenci çocuklarımızı sıkıntıya sokmaktadır. Bazı yörelerde yaşamı olumsuz etkileyen kar yağışı yüzünden kimi zaman bazı okulların bir-iki günlüğüne tatil edildikleri sayın ilgililerin malumudur.  Kış mevsiminin daha da sert geçebileceği günlerden geçiyoruz ve bu nedenle öğrencilerimizin söz konusu sıkıntılarının da tırmanması ihtimali yüksektir. Bu nedenle yarı yıl tatilinin 1 aya çıkarılmasında yarar vardır. Çünkü, ikinci dönem sonrasında uzun bir tatil dönemine girecek okullarımızda ders müfredatı Mayıs ayının sonlarına doğru tamamlanmaktadır. Yani uzun tatil döneminin 14 Haziran’a bırakılmasına gerek yoktur. Yıllardır bu gerçeği gözlemlediğimizden, yarıyıl tatilinin 1 ay olarak saptanmasının memnuniyet uyandıracağını belirtmek isteriz. Bu görüşümüz sayın ilgililere iletilsin..” diyorlar ve ben de bu görüşe katıldığımın altını çizerekten sayın ilgililere aktarıyorum.

Milyonlarca öğrencimizin bazılarının sabahın köründe okula gitmeleri, diğerlerinin gecenin geç saatlerinde okuldan çıkmalarından kaynaklanan yoğun sıkıntıyı aşağılara çekmek adına yarıyıl tatilinin 1 aya çıkarılmasında sakınca olmayacağı görüşünü paylaşan velilerin bu beklentileri konusunda karar verecek olan merci, şüphesiz ki Milli Eğitim Bakanlığımızdır. Yapılacak bir inceleme sonucunda okulların uzun tatil dönemine girebileceği tarihin Mayıs ayının son haftası olarak belirleneceğine inandıklarını da belirten veliler; “Sabahçılar ve öğlenciler olarak okula giden çocuklarımızın çektiği sıkıntı Kış mevsiminin ağır koşulları nedeniyle daha da büyüme riski taşıdığına göre yarı yıl tatilinin bir aya çıkarılmasında isabet olacaktır. Sayın Milli Eğitim Bakanımızın bu beklentiyi değerlendirmesini temenni ediyoruz..” seslendirmesinde bulunuyorlar.

Öğrenci velilerimizin bu samimi temennilerinin dikkate alınması dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN