• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

OLAĞANÜSTÜ HÂL İLÂN EDİLİRSE!

Reklam
, 0 Yorum

Sadece Türkiye değil, bütün dünya olağanüstü bir süreçten geçmektedir. Koronavirüsle mücadele kapsamında bazı ülkelerde olağanüstü hâl ilân edilmişken, ülkemizde de, bu yola gidilebileceği söylenmektedir!

Olağanüstü hâl ilân edilir mi, edilmez mi bilemeyiz ama geçmiş dönemlerde başka amaçlarla ilân edilen olağanüstü hâlden yararlanılarak ne gibi uygulamalar yaşandığına hep beraber şahit olduk. Uygulama maksadının dışında, siyasi çıkar amaçlar doğrultusunda kullanılabilecek bir olağanüstü hâl değil, sadece ve sadece KORONAVİRÜS SALGINININ önlenmesine ilişkin uygulamalar olacaksa, OLAĞANÜSTÜ HÂL BAŞGÖZ ÜSTÜNE! Ancak, geçmişte olduğu gibi, uygulamalarda ilân edilmesinin amacına uygun olmayan, siyasi çıkarlar gözlemlenir şekilde davranılırsa elbette ki, böyle bir olağanüstü hâl uygulamasına karşıyız!

Düşünün ki, seçimlerin bile olağanüstü hâl şartlarında yapıldığı bir dönemden geçtik. Şimdi, olağanüstü hâl ilân edip, geçmişte olduğu gibi 3’er ay sürelerle uzatır ve ülkeyi bir erken seçime götürürsek işin sonu neye varır!

Olağanüstü hâl ilân edilecekse, uygulamaların sadece ve sadece hastalıkla mücadeleyle ilgili olacağı kesin olarak vurgulanmalı, diğer konulara ve özellikle siyaset alanına asla müdahale edilmeyeceğinin garantisi verilmelidir. Hele-hele ilân edilecek bir olağanüstü hâlin devamında, erken seçime gidilmesi asla düşünülmemeli, uygulamaların tümü sadece ve sadece hastalıkla mücadeleye hasredilecek konuları teşkil etmelidir.

Olağanüstü hâl ilân edip, geçmişte olduğu gibi bahaneler uydurarak gazetecileri, yazarları, muhabirleri, akademisyenleri susturmak yolunu seçerseniz, o zaman bunun adı salgın hastalıkla mücadele değil, iktidarı sürdürmek mücadelesi olur.

Sözün özü: KORONAVİRÜSLE mücadele adı altında ilân edilecek bir OLAĞANÜSTÜ HÂL, SONRA MAHALEFETLE MÜCADELEYE DÖNÜŞTÜRÜLMESİN!

TAŞLAMALAR

GEREK VAR MI DERSİNİZ

OLAĞANÜSTÜ HÂLE

AĞZINA KİLİT VURMAK

GİBİ MUHALEFETE

OLAĞANÜSTÜ HÂLDEN

NEMALANMAK VAR ELBET

BUNU KİM YAPABİLİR

GÜÇ KİMDEYSE, DİKKAT ET

OLAĞANÜSTÜ DURUM

VAR ELBET BU KABULÜM

İLÂN EDİP SİYASİ

RANTA ÇEVİRMEYELİM

BU MİLLET ÇOK ÇEKMİŞTİR

OLAĞÜNÜSTÜ HÂLDEN

BU SEBEPLE OLAĞAN

HALDE KALSAK DERİM BEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN