• Dolar Alış 7.5970TL
  • Dolar Satış 7.5667TL
  • Euro Alış 8.9725TL
  • Euro Satış 8.9367TL
Reklam
Reklam

ÖRNEK BİR DEVLET ADAMI, ÖRNEK BİR YÖNETİCİ DEMİRKIRAN

Reklam
, 0 Yorum

Uzun yıllar bürokrasinin en tepe ve kritik noktalarında ve özel sektörde de görev yapan ardından iki dönem Siirt ve bir dönemde Batman Milletvekilliğini başarıyla yürüten Afif Demirkıran, evine kapanıp benden bu kadar demedi. Demirkıran, parlamenterlik görevi sona erdikten sonra da devletin bürokrasi ve siyaset kazandığı engin tecrübeleri AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde yansıtıyordu.

Gecesini gündüzüne katarak ülkemizi ve doğal olarak partisini tanıtabilmek amacıyla dünyanın dört bir köşesindeki ülkelere gidiyor; buralardaki seçimleri ve siyasi gelişmeleri izleyerek, ülkemizin bunlardan olumlu bir şekilde etkilenmesi içinde çaba harcıyor.

Demirkıran, örnek bir devlet adamı bir bürokrat ve partisine son derece sadık bir insan. Bunu Siirt milletvekili olarak görev yaptığı dönemde de gösterdi, daha sonraki dönemde de. Her zaman yapıcı ve her zaman toplumun yararına olan şeyleri yapma gayretinde. Demirkıran, bu özelliklerinin yanı sıra partisine ve ilkelerine çok sadık. Her zaman partisinin ilkelerine sahip çıkmıştır.

Şimdi bu görevlerine bir yenisi eklendi. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından TURKCELL Yönetim Kurulu üyeliğine atandı. Bu atama ile birlikte, meyve veren ağaç taşlanır misali hakkında yine çeşitli söylentiler çıkarılmaya başlandı. Daha önce terörist başı Fetö’ye, daha cemaatin başı olarak algılandığı bir dönemde bir grup milletvekili ile birlikte yaptıkları ziyarette çekilen fotoğraf yine gündeme taşındı. Geçmiş günlerde de birkaç defa gündeme gelen bu fotoğrafla ilgili açıklama yapılmış olmasına rağmen sık-sık gündeme getirilmektedir. Tıpkı temcit pilavı gibi sık-sık ısıtılıyor. Bu çevreler acaba bir iz bırakabilir miyiz çabası içerisindeler.

Başta da söyledik; meyve veren ağaç taşlanır. Taşlar o anda ağacın üzülmesine yol açsa da, ağaç varlığını sürdürmeye ve daha çok meyve vermeye devam eder. Hem de varsa kırılan dallarının yerine daha güçlü dallarla…

Hikmet Taşkınoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN