• Dolar Alış 8.3357TL
  • Dolar Satış 8.3024TL
  • Euro Alış 9.7306TL
  • Euro Satış 9.6917TL
Reklam
Reklam

OY KULLANMAK, VATAN BORCUDUR!

Reklam
, 0 Yorum

24 Haziran seçimleri geldi sayılır. Bu seçimler, Türkiye Cumhuriyetinin tarihi açısından gerçekten önemlidir. Bugüne kadar yapılan seçimlerden, amacı çok değişik olan bir seçimle karşı karşıyayız. Değişecek olan sadece Cumhurbaşkanlığı makamı ve milletvekilleri değildir. Değiştirilmek istenen rejimin kendisidir. Bu seçimin sonucu olarak ya parlamenter sistemin devamına karar verilecek, ya da tek adam rejimi onaylanacaktır. Bunun için, 24 Haziran seçimlerinde oy kullanmak sözün tam anlamıyla VATAN BORCUDUR.

24 Haziran günü sandık başına giderek oylarını kullanmayanların, büyük veballeri vardır. Daha sonra meydana gelecek gelişmelerden de sızlanmaya hakları olmayacaktır. Sonradan Vatan Haini olduğu mahkeme kararlarıyla kanıtlanan biri, bir zamanlar (mümkünse ölüleri kaldırıp, oy kullandırın) demişti ya, işte, aslında ölüleri kaldırarak oy kullandırmak mümkün olsa, bu seçimler için çok daha geçerlidir.

Seçmen bilgi kâğıtları bu yıl PTT aracılığıyla dağıtıldı. Seçmen kâğıtları ellerine geçmemiş olanlar, Yüksek Seçim Kurulunun internet sitesine girerek nerede, hangi sandıkta oy kullanacaklarını sorgulayabilirler. Ya da 90 444 95 75 nolu çağrı merkezine telefon ederek, oy kullanacakları okulu, sandık ve seçmen numaralarını öğrenebilirler.

Evet, 24 Haziran günü, ölüm hariç hiçbir durumda sandık başına gitmemek ve oy kullanmamak olmaz. Bütün seçmen okuyucularımdan rica değil, istirham ediyorum, kime oy verecekseniz verin, ama mutlaka ve mutlaka 24 Haziran günü sandık başına gidin ve oyunuzu kullanın. (Bir mıh, bir nal kurtarır, bir nal, bir at kurtarır, bir at, bir yiğit kurtarır, bir yiğit bir vatan kurtarır) özdeyişini unutmayınız.

24 Haziran günü ATATÜRK’ÜN vediası olan Türkiye Cumhuriyeti için en iyi kararı vererek sandık başında olmanız ve oyunuzu mutlaka kullanmanız dileklerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN