• Dolar Alış TL
  • Dolar Satış TL
  • Euro Alış TL
  • Euro Satış TL
Reklam
Reklam

PANDEMİK İNFLUENZA İL HAZIRLIK KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

Reklam
, 0 Yorum

COVID-19 Pandemik İnfluenza (Küresel Grip Salgını) İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, sosyal mesafe ve alınan tedbirler kuralına uyularak, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında gerçekleştirildi.

Siirt Valiliği Konferans Salonunda yapılan toplantıya, Vali Ali Fuat Atik’in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür, Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Peymandara Turhan,  Kurum müdürleri ve bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Cumhurbaşkanlığı küresel grip salgını genelgesi doğrultusunda pandemi durumuna hazırlıklı olmak ve pandeminin toplumdaki etkisini en aza indirmek amacıyla gerçekleştirilen toplantıda; Siirt Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Huriye Akça tarafından bir sunum gerçekleştirildi. 

Dr. Akça, yapmış olduğu sunumda; Pandemi sırasında yapılacak çalışmaların belirlenmesi, salgının toplumdaki etkisini azaltmak ve salgından etkilenenlerin en az zarar görmesini sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan bakanlıklar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının pandemiye yönelik görev ve sorumlulukları hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.

İlimizde alınan tedbirler hakkında değerlendirmelerde bulunan Vali Ali Fuat Atik ise, “Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili tüm bakanlıklar tarafından salgının ortaya çıktığı ilk günden itibaren konunun hassasiyetle takip edildiğini ve bu kapsamda Siirt il genelinde her türlü tedbirin alınmaya devam ettiğini dile getirdi.

Toplantı, görüş ve önerilerin alınması, gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN